Windows 10 Key OEM mi Retail mi olmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

The Towande

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Soru açık arkadaşlar. Hangisini tavsiye edersiniz? Benim gönlüm ucuz olduğu için Retail tarafında ama sizden de bilgi almak isterim.

Soru açık arkadaşlar. Hangisini tavsiye edersiniz? Benim gönlüm ucuz olduğu için Retail tarafında ama sizden de bilgi almak isterim.
Normalde retail daha pahalı olmalı. Hem de daha iyidir. Kullandıktan sonra kaldırılıp başka bilgisayara taşınabilir.

Daha ucuz dediğinize göre yasal olmayan kanaldan elde edilmiş bir lisansı görmüşsünüz. O durumda hangisini aldığınız pek önemli değil.

OEM. Çoğu laptop firması alıyor ve COVID gibi dönemlerde laptop üretemeyince elinde kalıyor bu kodlar.

Ucuz olanlar OEM lisans oluyor. Retail almak isterseniz Home için 1299 TL, Pro için 1899 TL vermeniz gerekiyor.
50-70 TL'lik olanlardan bahsediyorum o kadar bütçem yok maalesef. Ayrıca sağlamlisansta retail daha ucuz o yüzden eklemiştim.

Normalde retail daha pahalı olmalı. Hem de daha iyidir. Kullandıktan sonra kaldırılıp başka bilgisayara taşınabilir.

Daha ucuz dediğinize göre yasal olmayan kanaldan elde edilmiş bir lisansı görmüşsünüz. O durumda hangisini aldığınız pek önemli değil.
Hocam tavsiye ettiğiniz bir site var mı peki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı