Windows 10 Key önerisi

Lejyon

Picopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 8 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
MLD M300 - Crucial BX500 - HDD 1TB
Ekran kartı
ASUS DUAL RX 6650 XT 8 GB
Anakart
Asus Prime H610M-E D4
İşlemci
Intel Core i3 12100F
Selam Windows 10 Home kullanıyorum ama lisanssız Windows 10 Pro'ya yükseltip lisans almak istiyorum. Sağlam lisans diye bir site önerdiler ama bu sitede 4 tane Pro lisans bir de Home'dan Pro'ya geçiş var. Ayrıca Pro Retail key kurumsal diye bir şey var bu niye diğerlerinden pahalı? Başka site de önerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam Windows 10 Home kullanıyorum ama lisanssız Windows 10 Pro'ya yükseltip lisans almak istiyorum. Sağlam lisans diye bir site önerdiler ama bu sitede 4 tane Pro lisans bir de Home'dan Pro'ya geçiş var. Ayrıca Pro Retail key kurumsal diye bir şey var bu niye diğerlerinden pahalı? Başka site de önerebilirsiniz.
ben direkt internetten beleşe key bulup denedim şu an pro lisansım var (2 yıldır kullanıyorum aynı lisansı)

Windows 10 Home kullanıcısı olarak lisanssız bir şekilde Windows 10 Pro'ya yükseltmek yerine resmi ve güvenilir bir lisans almanızı öneririm. Lisanssız veya sahte lisans kullanmak yasal sorunlara ve güvenlik risklerine yol açabilir.

Windows 10 Pro lisanslarını satın alabileceğiniz birkaç güvenilir site bulunmaktadır. Microsoft'un resmi web sitesi olan Microsoft Store'dan lisans satın alabilirsiniz. Ayrıca, büyük çevrimiçi perakende satıcılarından (Amazon, Best Buy, vb.) veya Microsoft'un yetkili bayilerinden de lisans satın alabilirsiniz. Bu yöntemler güvenli ve yasal olarak lisans sahibi olmanızı sağlar.

Pro Retail key ve Pro OEM key arasındaki fark, lisans türüdür. Retail key, bir kullanıcının bilgisayarında değişiklik yapabilmesi ve lisansını başka bir bilgisayara taşıyabilmesi için daha fazla esneklik sağlar. OEM key ise genellikle bilgisayar üreticileri tarafından önceden yüklenmiş olarak gelir ve sadece bir bilgisayar için geçerlidir. Bu nedenle Retail key, OEM keye göre daha pahalı olabilir.

Ancak, lisans satın alırken dikkat etmeniz gereken nokta, lisansın orijinal ve resmi olmasının yanı sıra satın aldığınız kaynağın güvenilir olmasıdır. Lisansı doğrudan Microsoft veya yetkili satıcılardan satın almanız, olası sorunların ve güvenlik risklerinin önüne geçmeniz açısından en iyi seçenektir.

Sonuç olarak, güvenilir kaynaklardan Windows 10 Pro lisansı satın almanızı öneririm ve lisanssız veya şüpheli kaynaklardan lisans almaktan kaçınmanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı