Windows 10 Keyi ile 8.1'i Etkinleştirme

Berhan Kanbur

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba, kuzenim Toshiba Laptop aldı. Windows 8.1 ile birlikte geldi ve Windows 10'a yükselttik. Kuzenim Windows 8.1'e geri dönmek istiyorum dedi. Recovery bölüntüsü çalışmadı biz de USB ile yükleme yapacağız ama Windows 10 ürün anahtarı 8.1'de geçerli olur mu ? Veya bu ürün anahtarını nerede bulabilirim ? NOT: 8.1 geri dönüş dosyalarını sildik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, kuzenim Toshiba Laptop aldı. Windows 8.1 ile birlikte geldi ve Windows 10'a yükselttik. Kuzenim Windows 8.1'e geri dönmek istiyorum dedi. Recovery bölüntüsü çalışmadı biz de USB ile yükleme yapacağız ama Windows 10 ürün anahtarı 8.1'de geçerli olur mu ? Veya bu ürün anahtarını nerede bulabilirim ? NOT: 8.1 geri dönüş dosyalarını sildik.

Windows 10 kullanalı 30 gün olmadıysa, ayarlardan geri dönebiliyoruz. Bir deneyin derim.

Windows 10 kullanalı 30 gün olmadıysa, ayarlardan geri dönebiliyoruz. Bir deneyin derim.
Recovery bölümü çalışmamış demiş arkadaş.
Dizüstü bilgisayarın arkasında genellikle birlikte geldiği işletim sisteminin keyi yazar, yazmasa dahi OEM olarak anakarta kayıtlı olduğundan USB ile rahatça kurulum yapabilirsiniz, etkinleştirmede sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
Ama W10 en güncel işletim sistemidir. Kesinlikle 8.1 tavsiye etmiyorum.

Dizüstü bilgisayarın arkasında genellikle birlikte geldiği işletim sisteminin keyi yazar, yazmasa dahi OEM olarak anakarta kayıtlı olduğundan USB ile rahatça kurulum yapabilirsiniz, etkinleştirmede sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

Microsoft, Win 10 altı OS'lere desteği kesti bu arada haberiniz olsun. Windows 10'dan geri dönmeyin derim.

Merhaba, Ürün Windows 8.1 ile geldi ise BIOS içerisinde gömülü olan Windows 8.1 ürün anahtarı yerinde duruyordur.
Hangi sürüm ile geldi ise örnek: Windows 8.1 Single Language aynı sürümü temiz kurulum olarak yapın. Aynı sürümü kurunca otomatik olarak etkinleşecektir.
Etkinleştirme ile ilgili sorun yaşarsanız, telefon ile etkinleştirme işlemi için Microsoft ürün etkinleştirme hattını arayabilirsiniz.

Windows 8.1 ürün anahtarınızı görebilmek için.

Download | RWEverything yazılımı indirin.

findwin8key.jpg

Ben de Windows'un önceki sürümlerini tavsiye etmiyorum ama kendisi öyle istiyor söyledim ama yine de dönmek istedi.

Hepinize teşekkür ederim. HDD Recovery kullanabildim ve döndürdüm etkinleştirilmiş şekilde geldi. HDD Recovery'e PC açılırken F2'ye bastım HDD Recovery'e tıkladım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı