Windows 10 KMSpico silindikten sonra kendi kendine etkinleşti

HayyaR

Hectopat
Daha fazla  
Selam. PC'ye virüs KMSpico adlı virüs bulaşmıştı. Kendim çözemedim ve bir bilgisayarcı abiye lisanssız Windows atmasını söylemiştim. Halletti ve Windows 10 Home kuruluydu (Bundan önce Pro atmıştı, lisans anahtarı bulundu fakat Windows 10 Home lazım yazıyordu, sonra elle girmeyi denedim ve yine Windows 10 Home lazım demişti).

Sonra 1 hafta falan PC'yi görmek istemedim çok hevesim falan kaçmıştı. Canım çekti, kurdum PC'yi ve Windows kişiselleştirmeleri falan yapılabiliyordu. Sonra kendim kodu girdim ve etkinleştirildi dedi. Girmeden önce de etkinleştirildi. Yazıyordu. PC'nin hala virüslü olmasından korkuyorum veya kendisi mi etkinleştirdi bilemiyorum. Bilgisayarcı abi bu anakartta TPA mı ne öyle bir şey var, kayıt edilmiş olabilir dedi. Böyle bir şey mümkün mü?

KMSpico işletim sistemini korsan yollarla lisanslayan bir program.
Siz bilgisayarcıya bunu lisansla derseniz ve herhangi bir ücret ödemekten kaçarsanız her bilgisayarcı korsan lisanslama yapacaktır.

Lisanslama gibi konularda bu işleri yaptıracağınız kişilere ben korsan işletim sistemi kullanmak istemiyorum. Şeklinde belirterek. Sistem kurulumu yaptırmanız gerekiyor.

Sistem de KMSpico kurulu ise bu yazılımdan kurtulmanın en iyi yolu Temiz kurulum.
Sizin anlayacağınız dildeki çevirisi Format olacaktır.

Not: Satış mağazasından alınan notebooklar veya hazır sistemlerin içerisinde mevcut lisans olur.
Bu lisans, cihazın BIOS'una işlenmiştir.
Kullanıcılar doğru Windows sürümünü kurduğunda aktive olur.
Çoğu bilgisayarcı olarak adlandırdığınız servisler. Bu durumdan bir haberler.
KMSpico gibi araçlar ile lisanslı sistemlere yanlış Windows sürümü kurup korsan lisans uyguluyorlar.

KMSpico işletim sistemini korsan yollarla lisanslayan bir program.
Siz bilgisayarcıya bunu lisansla derseniz ve herhangi bir ücret ödemekten kaçarsanız her bilgisayarcı korsan lisanslama yapacaktır.

Lisanslama gibi konularda bu işleri yaptıracağınız kişilere ben korsan işletim sistemi kullanmak istemiyorum. Şeklinde belirterek. Sistem kurulumu yaptırmanız gerekiyor.

Sistem de KMSpico kurulu ise bu yazılımdan kurtulmanın en iyi yolu Temiz kurulum.
Sizin anlayacağınız dildeki çevirisi Format olacaktır.

Not: Satış mağazasından alınan notebooklar veya hazır sistemlerin içerisinde mevcut lisans olur.
Bu lisans, cihazın BIOS'una işlenmiştir.
Kullanıcılar doğru Windows sürümünü kurduğunda aktive olur.
Çoğu bilgisayarcı olarak adlandırdığınız servisler. Bu durumdan bir haberler.
KMSpico gibi araçlar ile lisanslı sistemlere yanlış Windows sürümü kurup korsan lisans uyguluyorlar.
İlk sorum KMSpico nasıl bir virüs olabilir. İkinci olarak ben kendi orijinal key'im olduğunu ve sadece lisanssız orijinal deneme sürümü indirmesini istedim ve öyle yaptığını düşünüyorum. Ama içimde hep bir virüs varmı endişesi var birde ssd'yi değiştirdim hdd aynı.
Peki USB ile mi yoksa ayarlar ile mi sıfırladınız?
İlk önce ben ayarlardan sıfırladım. Götürdüğüm adam bu windows'un sitesinden alınma iso dosyası dedi ve usb'den attı. İlk önce pro attığında yanında birşeyler daha kurmuştu ben sadece lisanssız kur daha başka birşey istemiyorum dedim. Şimdi taktım ve direk kişiselleştirmeler falan açıktı.
Peki USB ile mi yoksa ayarlar ile mi sıfırladınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

USB ile temiz format atın. USB'den başlatınca Shift+F10 basın sonra CMD'ye
1. diskpart
2. List disk
3. select disk disk numarası(Windows kuracağınız diskin numarası gelecek disk numarası dediğim yere)
4.clean
5.convert gpt
Bitince kapatıp devam edin. Bu kadar. Kurulumda girin ürün anahtarını tavsiyem bu.

Korsan yazılım kullanmıyorum. Key'im bir büyük işletme'den pc'yi aldığım zaman 700TL'ye aldığım key.
USB ile temiz format atın. USB'den başlatınca Shift+F10 basın sonra CMD'ye
1. diskpart
2. List disk
3. select disk disk numarası(Windows kuracağınız diskin numarası gelecek disk numarası dediğim yere)
4.clean
5.convert gpt
Bitince kapatıp devam edin. Bu kadar. Kurulumda girin ürün anahtarını tavsiyem bu.
Tam olarak temiz kurulumun nasıl yapıldığını ve flash'ın nasıl hazırlanacağını bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı