Windows 10 korsan lisans silinip yeni lisans nasıl girilir?

maysun

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayara Windows 10 korsan yükledim. Nasıl temizleyip yeni kodu girebilirim?

Bir hata yapıp internetten komut ile key girip yaptım ama içim rahat etmiyor ve bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyorum.
Nasıl düzeltebilirim? İçim hiç rahat etmiyor. Adım adım söylerseniz sevinirim. Teşekkürler.

Bilgisayara Windows 10 korsan yükledim. Nasıl temizleyip yeni kodu girebilirim?

Bir hata yapıp internetten komut ile key girip yaptım ama içim rahat etmiyor ve bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyorum.
Nasıl düzeltebilirim? İçim hiç rahat etmiyor. Adım adım söylerseniz sevinirim. Teşekkürler.
Microsoft hesabı kullanıyor musun?

Bu yöntem normal şartlarda yasaldır. Şirketler cihazlarını toplu lisanslamak için kullanır. Key olarak generic bir key girerler. Asıl önemli olan hangi sunucuya bağlandığıdır. İnternetten bulduğunuz için siz büyük ihtimalle güvenilir olmayan bir sunucu kullandınız. Bu sunucu üzerinden bilgisayara ne gibi bir zarar verebilir bilmiyoruz. Böyle bir ihtimal olduğu için güvenlik riski olarak değerlendirilir. CMD komutlarıyla bu lisansı iptal edebilirsiniz. Ama şimdiye kadar geçen sürede bilgisayara bir zararlı indirip indirmediğini bilemeyeceğimiz için format atmak en garanti yoldur.

Yine de format atmadan bu lisansı iptal etmek isterseniz CMD'ye sırasıyla
  • slmgr /upk
  • slmgr /cpky
komutlarını yazdığımız zaman lisansı tamamen kaldırmış oluyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı