Windows 10 Korsan Oyunları Bloke Edecek!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
11863410_10153447578505791_8610508357918240725_n.jpg

Elbette korsan kullanmadığınız için hiç birinizi etkilemeyeceğinin farkındayız ama yine de bu konunun üzerinde durmakta fayda var.

27 Temmuz’da son haliyle kullanıcılara sunulan Windows 10’a pek çoğumuz geçtik bile. Genel anlamda oyunlarda sorun yaşamıyorsak da bazı programlarda ciddi sıkıntılar ile karşılaştığımız söylenebilir. Bununla birlikte Xbox’tan stream özelliği gibi oldukça keyifli eklentilerin de zaman içinde tadını çıkartmaya başlayacağız.

Alphr’ın haberine göre Windows 10 ile beraber yenilenen yeni son kullanıcı sözleşmesi Microsoft’a bilgisayarınızı korsan yazılımlara karşı tarama ve bulması halinde de onu bloke etme ve size sormadan sistemden kaldırma yetkisi veriyor. Bunun uygulamaya dökülüp dökülmediği ise, henüz net değil. En azından bu şekilde bir rapor veya bir şikayet görmedik ama artık Microsoft’un elinde bunu yapabilmek için kapı gibi bir yetki var ve bu yetkiyi kullanmaktan kaçınacaklarını da sanmıyoruz.

Kaynak: Windows 10 korsan oyunları bloke edecek! | #LvL

Burda orjinali savunanlar önce firmalar kendi fiyat politikasına baksın sonra orjinali savunmaya çalışın. Bende HD6570 var ben gidip oyun mu alayım ekran kartı mı? Üniversitede okuyorum para öyle kolay kazanılmıyor. Başka ülkelere değişik fiyat verip burda başka fiyat vermek insanları kandırmaktan başka bir şey değil.
Ben de universitede okuyorum. Bilgisayar toplamak istedim maddi durumum el vermedi eski laptopumla devam etme karari aldim. Evet para kolay kazanilmiyor ama ben alabiliyorsam orijinal oyun siz de alabilirsiniz. Her istedigimi istedigim anda alamiyorum evet. GTA V istiyorum ama 180 tl verecek durumum yok su an. O zaman oynamiyorum bu kadar basit :) Korsan oyun veya yazilim kullanmanin bahanesi yok ne yazik ki. Payday 2 oynamak istiyordum ne zamandir 40 tl fazla gelmisti. Dun indirimde 7.75 tl ye aldim oyunu. Simdi 7.75 verecek durumum yok diyorsaniz da bir gun burger king yemeyin doner yiyin derim :) Durumum yok araba alamiyorum okula servisle gidiyorum diyip araba caliyor musunuz ? Hayir. O zaman oyun da calmayin paranizin yettigini oynayin :) Steam, origin ve gog hesabimda toplam 92 oyun var. Hepsine verdigim para en fazla 250-300 tl. Oyun basina 3 tl verilmez mi sizce ?

Iyi gunler dilerim :)

Duzeltme: Steam indirimleri disinda farkli ulkelerdeki fiyatlar uzerinden oyun satin alabilirsiniz :) g2a, kinguin vb. bircok site mevcut :) Farkli fiyat uyguluyorlar bahanesi de uygunsuz olmus yani :)

Benim orjinal oyunla problemim yok bende CS:GO ve ETS2 aldım böyle ucuz olunca alıyorum ama GTA 5 gibi oyunlar alamıyorum. Fahiş fiyatlarla oyun satanlara kızıyorum sadece. Bu arada verdiğin örnek çok saçma olmuş :) Araba nasıl ihtiyaç değilse oyunda değildir.

Ağlama hemen promosyonları takip et... Steam bir çok indirim yapıyor.
Üslubuna dikkat et terbiyeni takın! Yaşından başından utan terbiyesiz herif. Eğer profilindeki yaşın doğruysa eğer daha konuşma üslubunu öğrenememişsin demektir tabi yaşın doğruysa.

Benim orjinal oyunla problemim yok bende CS:GO ve ETS2 aldım böyle ucuz olunca alıyorum ama GTA 5 gibi oyunlar alamıyorum. Fahiş fiyatlarla oyun satanlara kızıyorum sadece. Bu arada verdiğin örnek çok saçma olmuş :) Araba nasıl ihtiyaç değilse oyunda değildir.

Eger ihtiyac degilse korsan oynamaya da gerek yok demektir :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı