Windows 10 kullanıcı adı değiştirme

Yasu96

Centipat
Makaleler
1
Merhabalar arkadaşlar, bilgisayarıma Windows 10 kurarken Microsoft hesabım ile giriş yaptım ama CMD'ye girdiğim zaman:

1620895341924.png

Bu şekilde görünüyor ismim, bu ismi nasıl değiştirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
başlat+r tuş kombinasyonu ile “çalıştır” penceresini açalım.
Aşağıda görüldüğü gibi “netplwiz” yazalım ve tamam‘a tıklayalım.

Sonraki adımda ise “kullanıcı hesapları” penceresi karşımıza geliyor, “özellikler” butonunu çift tıklayalım.

Yukarıda görüldüğü gibi bilgisayarımızın kullanıcı adı “kullanıcı adı”
Bir sonraki adımda ise yeni kullanıcı adımızı belirleyeceğiz.
Biz bu yazımızı hazırlarken xplarksolarak belirledik, siz de istediğiniz kullanıcı adını yazabilirsiniz.
İşlemi tamamlamak için “uygula” butonuna tıklayalım.

Yaptığımız değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarımızı yeniden başlatalım.
Bilgisayar açıldıktan sonra yine başlat+r tuş kombinasyonu ile “çalıştır” penceresini açalım ve “netplwiz” komutunu girelim.
Görüldüğü gibi yine kullanıcı hesapları penceresi geldi ve kullanıcı adımız xplarks olarak görülüyor.

Sonraki adımda ise “kullanıcı hesapları” penceresi karşımıza geliyor, “özellikler” butonunu çift tıklayalım.

Biz bu yazımızı hazırlarken xplarksolarak belirledik, siz de istediğiniz kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Yaptığımız değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarımızı yeniden başlatalım.
Bilgisayar açıldıktan sonra yine başlat+r tuş kombinasyonu ile “çalıştır” penceresini açalım ve “netplwiz” komutunu girelim.
Görüldüğü gibi yine kullanıcı hesapları penceresi geldi ve kullanıcı adımız xplarks olarak görülüyor.
Çok teşekkürler.

Tamamıyla yeterli olmadığını düşünüyorum, şurada bütünüyle değiştirilmesi için detaylıca anlatılmış. Kullanıcı hesabı denetimi üzerinden yaptığınız düzenleme sadece görsel. Buna ek olarak, kayıt defterinde bazı yerlerin düzenlenmesi gerekiyor.

Tamamıyla yeterli olmadığını düşünüyorum, şurada bütünüyle değiştirilmesi için detaylıca anlatılmış. Kullanıcı hesabı denetimi üzerinden yaptığınız düzenleme sadece görsel.

Görsel ile uğraşmak istemedim ama bunlar yeterli olacağını düşünüyorum. Bende araştırarak bu çözümü buldum ve denedimde çalışıyor.

Arkadaşlar her iki yöntemi de denedim fakat sorun şu, kayıt defterinden ismimi yazdığımda ve oturumu açtığımda oturuma giriş yapılamıyor, yaptığınız değişiklikler kaydedilmeyecek diyor ve kişiselleştirilmemiş bir Windows karşıma çıkıyor, neyse ki nasıl düzeltildiğini bildiğim için düzelttim fakat değiştirmek istediğimde bu hatayı aldığım için ne yapacağımı bilmiyorum.

Arkadaşlar her iki yöntemi de denedim fakat sorun şu, kayıt defterinden ismimi yazdığımda ve oturumu açtığımda oturuma giriş yapılamıyor, yaptığınız değişiklikler kaydedilmeyecek diyor ve kişiselleştirilmemiş bir Windows karşıma çıkıyor, neyse ki nasıl düzeltildiğini bildiğim için düzelttim fakat değiştirmek istediğimde bu hatayı aldığım için ne yapacağımı bilmiyorum.

Başka çözümler birçok yerde mevcut Windows rehberinden bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı