Windows 10 "kullanıcı profili hizmeti oturum açamadı" hatası

Daha fazla  
RAM
4 GB ram
SSD veya HDD modeli
240 GB Turbox ssd
Ekran kartı
Amd Radeon R5 240
Windows 10 kullanıyordum ve yeni bir kullanıcı profili açmak istedim. Açtım da ancak yeni açtığım kullanıcı hesabına koyduğum şifreyi girdiğimde karşıma "kullanıcı hizmeti profili oturum açamadı" diye bir hata çıktı. Bunun çözümü nedir yardım edebilir misiniz?

Ayrıca buna internetten çözüm bulamadım. O yüzden bu işi rafa kaldırdım ama aylar sonra (bu arada koyduğum şifreyi unutmuştum) aklıma koyduğum şifreyi kırarsam belki o zaman düzelir diye bir fikir geldi ve bir USB belleğe şifre kırma programını Rufus ile yazdıktan sonra şifreyi kırmayı başardım ancak bu sefer de bilgisayarı direkt açar açmaz bu hata geldi.

Bunun sonucunda aklıma yeni oluşturduğum kullanıcı hesabını silersem belki ilk kullandığım hesaba geçiş yapar diye düşündüm. (Kilit ekranında hiçbir hesap gözükmüyor yeni açtığım hesap hariç). Hesabı silmenin birkaç farklı yolu varmış. Ben CMD ile denemek istedim ancak Shift ile yeniden başlatıp geldiğim kurtarma ekranında seçtiğim "güvenli modu komut istemiyle çalıştır" seçeneğinden de pek yararlanamadım. Farklı yol olarak da kullandığım şifre kırma programının kendi işletim sisteminden diskin içinden açtığım hesabı sildim ama yine olmadı.

Size sorum bu hatanın çözümü var mıdır veya bilgisayarı aç(a)madan nasıl kullanıcı hesabı silinir?

(Dipnot: Söz ettiğim bilgisayar eski bilgisayarım içinden fotoğraflar gibi önemli belgelerimi almak için bu hatayı düzeltmek istiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek ping ve lag sorunu yaşadığımdan YouTube'dan ping ve lag düşürme ile ilgili bir video izledim, videoda Regedit'ten ince ayarlar vardı lakin ben pek beceremedim galiba, ayarları yapıp bilgisayarı yeniden başlatınca bilgisayarın çöktüğünü masaüstünün silindiğini bilgisayarın aşırı yavaşladığını fark ettim, bende bilgisayarı sıfırlamayı denedim ancak geri başlatma noktasına attı üstelik şifremi girince "profsvc hizmeti oturum açamadı" hatası aldım.Bilgisayara "güvenli mod" ile girdim ancak bilgisayar hala eskisi gibiydi,bende sıfırlamayı denedim ancak %59 da takılıp "değişiklikler geri alınıyor " yazısıyla her seferinde geri başlatma yerine gönderiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Bende Akıllı Tahtada Böyle Bir Şey Olunca Düzeltmiştim Umarım Sizin PCdede Olucak

PC 64 Bit Olması Lazım
PCyi Güvenli Mod+Ağda Başlatınız
Virtual Box Yükleyiniz
Windows İSO İmajını Kurunuz
Windows İSOsunu Virtual Boxa Yükleyiniz
Virtual Box Kısayolunu Cmd Nerede İse Oraya Atınız
Yükleme Tamamlanınca PCyi Yeniden Başlatınız
Otomatik Onarıma Alınız
CMDyi Çalıştırınız
Dir Yazınız
Windows Yüklü Sürücüyü Bulunuz Ben Hepsinde C yi Kullandım Ama Normalde Windows Yüklü Sürücü Harfi Ne İse Onu Kullanınız
move C:\Windows\System32\Utilman.exe C:\ yazınız
copy C:\Windows\System32\(kısayol adı) C:\Windows\System32\Utilman.exe yazınız
Yeniden Başlatınız (Güvenli Modsuz)
Ve Erişim Kolaylığına Tıklayınız
Virtual Boxtan Virtual Boxa Normal Windowstaki Verilerinizi Kopyalayınız
Artık Erişim Kolaylığından Bütün Uygulamalarınıza Erişebilirsiniz

İyi Günler

Bende Akıllı Tahtada Böyle Bir Şey Olunca Düzeltmiştim Umarım Sizin PCdede Olucak

PC 64 Bit Olması Lazım
PCyi Güvenli Mod+Ağda Başlatınız
Virtual Box Yükleyiniz
Windows İSO İmajını Kurunuz
Windows İSOsunu Virtual Boxa Yükleyiniz
Virtual Box Kısayolunu Cmd Nerede İse Oraya Atınız
Yükleme Tamamlanınca PCyi Yeniden Başlatınız
Otomatik Onarıma Alınız
CMDyi Çalıştırınız
Dir Yazınız
Windows Yüklü Sürücüyü Bulunuz Ben Hepsinde C yi Kullandım Ama Normalde Windows Yüklü Sürücü Harfi Ne İse Onu Kullanınız
move C:\Windows\System32\Utilman.exe C:\ yazınız
copy C:\Windows\System32\(kısayol adı) C:\Windows\System32\Utilman.exe yazınız
Yeniden Başlatınız (Güvenli Modsuz)
Ve Erişim Kolaylığına Tıklayınız
Virtual Boxtan Virtual Boxa Normal Windowstaki Verilerinizi Kopyalayınız
Artık Erişim Kolaylığından Bütün Uygulamalarınıza Erişebilirsiniz

İyi Günler
virtual box ve windows iso imajını farklı bir bilgisayardan flasha atıp o flashtan kurulumu yapabilirsiniz. bu bilgisayarı programını da güvenli modda açmak için ctrl+alt+delete yapıp görev yöneticisine dosya yeni görev çalıştır diyerek cmd yazmanız gerek. cmd ekranına explorer yazarak gelen hataya tamam diyerek ve bu bilgisayara tıklayarak virtual box kısayolunu c\windows içine atmalısınız. otomatik onarım açmak basit shifte basılı tutarken yeniden başlatmanız gerek.

Son düzenleme:
Bende akıllı tahtada böyle bir şey olunca düzeltmiştim umarım sizin pcdede olucak.

PC 64 Bit olması lazım.
PC'yi güvenli mod+ağda başlatınız.
VirtualBox yükleyiniz.
Windows ISO imajını kurunuz.
Windows ISO'sunu VirtualBox'a yükleyiniz.
VirtualBox kısayolunu CMD nerede ise oraya atınız.
Yükleme tamamlanınca PC'yi yeniden başlatınız.
Otomatik onarıma alınız.
CMD'yi çalıştırınız.
Dir yazınız.
Windows yüklü sürücüyü bulunuz ben hepsinde C'yi kullandım ama normalde Windows yüklü sürücü harfi ne ise onu kullanınız.
Move C:\Windows\System32\Utilman.exe C:\ yazınız.
Copy C:\Windows\System32\(kısayol adı) C:\Windows\System32\Utilman.exe yazınız.
Yeniden başlatınız (güvenli modsuz)
Ve erişim kolaylığına tıklayınız.
VirtualBox'tan VirtualBox'a normal Windows'taki verilerinizi kopyalayınız.
Artık erişim kolaylığından bütün uygulamalarınıza erişebilirsiniz.

İyi günler.

VirtualBox ve Windows ISO imajını farklı bir bilgisayardan flasha atıp o flashtan kurulumu yapabilirsiniz. Bu bilgisayarı programını da güvenli modda açmak için CTRL+alt+delete yapıp görev yöneticisine dosya yeni görev çalıştır diyerek CMD yazmanız gerek. CMD ekranına Explorer yazarak gelen hataya tamam diyerek ve bu bilgisayara tıklayarak VirtualBox kısayolunu c\windows içine atmalısınız. Otomatik onarım açmak basit Shift'e basılı tutarken yeniden başlatmanız gerek.

Ben format atmıştım düzelmişti sağ olun yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı