Çözüldü Windows 10 kullanılmayan hizmetler

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

iGY 6

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Miami, FL
Windows üzerinde anlık olarak kullanmadığım servislerin çalışması hiç hoşuma gitmiyor. Zaman zaman performansı etkileyebiliyor. Bu servislerin sadece onunla ilgili uygulamaları kullandığımızda açık olmasını sağlayabileceğimiz bir ayar mevcut mu? Örnek olarak MSConfig üzerinden Rockstar Game library service hizmetini kapattığımda bu hizmet açılana kadar Rockstar Launcher'i hiçbir şekilde kullanamıyorum, hata alıyorum. Sadece Rockstar'da böyle değil NVIDIA ve Steam'da da böyle bir sorunum var. Pek sorun sayılmaz aslında. Hizmet çalışmıyorken uygulamanın doğru çalışmasını tabii ki beklemiyorum.
Yalnız dikkatinizi çekmek istediğim nokta şu; Steam'i başlattığımızı varsayalım. Oyunumuzu oynadık ve artık Steam ile işimiz bitti. Steam'ı tamamen kapattığımzda Steam hizmetleri arkada çalışmaya devam ediyor. Ben bu hizmetlerin sadece onları kullandığımda aktif kalmasını sağlayabilir miyim? Kullanılmadıklarında arkada bilgisayarı sömürmelerini istemiyorum.

services.png

Güncelleme: Sorunu çözdüm. Hizmetleri kurcalarken manuel diye bir ayar buldum ve bunu test ettim. Sadece istediğinizde çalışmasını istediğiniz bir hizmetin açılış türünü manuel olarak seçtiğinizde sadece kullanacağınız zaman açılıyor ve kullanmadığınızda otomatik olarak kapanıyor.
Çözüldü olarak işaretlenebilir.

serv.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı