Windows 10 kullanmak mantıklı mı?

Merhaba,

5400 RPM hard diskim ve 7. nesil işlemcim var. Bildiğiniz üzere 7.nesil ve üzeri Windows 10 altı sürümler tarafından desteklenmiyor. Öğrenci olduğum için SSD alacak param yok, ve Windows 10 bir tırtıldan daha yavaş çalışıyor. 8.1 kurmak mantıklı mı? Eskiden kullanıyordum fakat belki 2004 ile düzelmiştir diye ve Xbox Game Pass için geri döndüm fakat kafayı yedim. Çok yavaştı. Sizce 8.1 mantıklı mı? 8.1 çok hızlıydı.
Bu arada sistemim öyle Windows 10 için yetersiz bir sistem değil. Bu işlemciyle gayet rahat CS:GO Valorant ETS 2 ve Fortnite oynadım. Hatta FPS droplarına rağmen 45 FPS'te Apex Legends bile bir nebzede olsa oynadım.
Laptop: Lenovo Ideapad 320-15IKB.
GPU: NVIDIA 940MX.
CPU: i5 7200U.
Video: Intel HD Graphics 620.
RAM: 8 GB.
HDD: 1 TB 5400RPM.

Şu an kullandığın HDD'i HDD Caddy ile CD room kısmına koyup HDD çıkardığın yere SSD takarsan SSD + HDD olur Windows 10'u SSD'ye kurarsan depolama sorunuda çekmezsin oyunları D'ye yani HDD'e kurarsın çok hızlı bir Windows 10 IOPS değeri yaşarsın.

Bu arada sistemim öyle Windows 10 İçin yetersiz bir sistem değil. Bu işlemciyle gayet rahat CS:GO Valorant ETS2 ve Fortnite oynadım. Hatta FPS droplarına rağmen 45 FPS'te Apex Legends bile bir nebzede olsa oynadım.
Laptop: Lenovo Ideapad 320-15IKB
GPU : Nvidia 940mx
CPU : i5 7200u
Video : Intel HD Graphics 620
RAM : 8GB
HDD : 1 TB 5400RPM

Sorun şu en küçük işlemde 100 disk oluyor ancak 7. nesil ve üstü Windows 10 altı sürümlerce desteklenmiyor. Sanırsam 8.1 kullanacağım
8.1 destekleniyor, performans düşüşü de yaşamayacaksın. Hatta masaüstünde ve diğer işlemlerde hız artışı olacak. Windows 10 çok dolu bir işletim sistemi.

Merhaba,

Kendi şahsi fikrimce 10 yüklemelisin. Yaklaşık 15 yıllık kenarda duran bir laptopa Windows 10 yüklediğimde makine bir anda canlandı. SSD konusuna gelecek olursak ben de bir öğrenci olarak ufak kapasiteli (120GB) bir SSD aldım ve Windows'u ona kurdum diğer içinde olan hard diski de 2. disk olarak kullanıyorum sen de böyle yapabilirsin kesinlikle SSD'nin artılarından faydalanırsın

Şu an kullandığın HDD'i HDD Caddy ile CD room kısmına koyup HDD çıkardığın yere SSD takarsan SSD + HDD olur Windows 10'u SSD'ye kurarsan depolama sorunuda çekmezsin oyunları D'ye yani HDD'e kurarsın çok hızlı bir Windows 10 IOPS değeri yaşarsın.
Bunu bir deneyeceğim. SSD konusunda kafam çok karışık 240 gb hyperx fury 3d almayı düşünüyorum maks bütçem 300 tl 350 tl yi belki zorlarım.
Bunu bir deneyeceğim. SSD konusunda kafam çok karışık 240 gb hyperx fury 3d almayı düşünüyorum maks bütçem 300 tl 350 tl yi belki zorlarım.
Önerileriniz varsa belirtiniz.

Bunu bir deneyeceğim. SSD konusunda kafam çok karışık 240 GB HyperX Fury 3D almayı düşünüyorum maks bütçem 300 TL 350 TL'yi belki zorlarım.

İlla HyperX almak zorunda değilsin Kingston veya SanDisk'te alabilirsin 128 GB işini rahatlıkla görür tabii kullandığın program sayısı etkiliyor bunu.

İlla HyperX almak zorunda değilsin Kingston veya SanDisk'te alabilirsin 128 GB işini rahatlıkla görür tabii kullandığın program sayısı etkiliyor bunu.
Model öneriniz varmıdır. 128 gb alayım o zaman artık oyun oynamıyorum derslerden dolayı. Yalnızca bir kaç program ancak sorun şu 240 gb lık olanlar 80 TBW dayanıklılık varken 120 civarlarında yalnızca 40 TBW yeterli midir acaba?

Model öneriniz var mıdır? 128 GB alayım o zaman artık oyun oynamıyorum derslerden dolayı. Yalnızca birkaç program ancak sorun şu 240 GB'lık olanlar 80 tbw dayanıklılık varken 120 civarlarında yalnızca 40 tbw yeterli midir acaba?

SanDisk SSD Plus 120 GB versiyonu öneririm 4 yıldır kullanıyorum 0 sorun, TBW değerine gelirsek birkaç program ile o SSD en az herhangi bir elektrik sorunu olmadığı sürece 4 yıl dayanır.

Arkadaşlar 2 GB RAM
240GB HDD 50kb/s read 13kb/s write var
CPU Intel Core 2 Duo T5870 2GHz.
Dahili ekran kartı yok işlemcinin grafik özellikleri.
Windows 10 hiç kasmadan rahat kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı