Çözüldü Windows 10 kurarken çıkan çevrimiçi ortama geçme seçeneği nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NightKill

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler dostlarım, Windows 10'a geçmek için ISO indirdim kuruluma başladım fakat 2 seçenek çıktı. biri Windows'u yüklemek için çevrimiçi ortama geç diğeri ise hayır teşekkürlerdi. Ben çok anlamam bu kurulumdan falan ne yapmalıyım şimdi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@NightKill şu an USB olmadan yapıyordunuz değil mi siz? Alt seçeneği seçin yalnızca Windows'u yükle diye. Diski sakın biçimlendirmeyin çünkü USB ile yapılmıyor. Windows üzerinden bu dosyayı çalıştırdığı için diski biçimlendirmenizi, silmenizi önermem.
Hocam elinizde nasıl yapılacağı ile ilgili video varsa yollar mısınız?

Video var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İstersen ben söyleyebilirim.

Video var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İstersen ben söyleyebilirim.

Şimdi başlasak 30 dk sürer mi?

Tabii ki sizin söylemeniz daha iyi olur.

Şimdi başlasak 30 dk sürer mi?

Tabii ki sizin söylemeniz daha iyi olur.

Hocam USB buldum ama içinde eski resimler falan var bir problem olur mu?

Hocam USB buldum ama içinde eski resimler falan var bir problem olur mu?

Evet, problem olur. ISO yazdırdıktan sonra isteğe bağlı USB belleğin içine ayrı bir klasör oluşturarak oraya at yoksa Windows kurulumu ile çakışabilir. Rufus ile ISO yazdıracağınız zaman USB'nin içindeki tüm veriler silinir, haberiniz olsun.

• ISO dosyasını indiriyorsun.
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun.
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • ISO dosyasını seçiyorsun oradan.
  • Senin sistemin eski olduğu için çok yüksek ihtimal UEFI desteklemiyor o yüzden disk bölüm düzenini MBR olarak seçeceksin.
  • Başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot menüsünden USB belleğini 1. sıraya getirerek, Save exit yap ve Windows kurulum ekranı gelecek. Windows'u kur.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince isteğe bağlı diskini biçimlendirerek temiz kurulum yapabilirsin, yeni disk oluşturabilirsin.
  • Sonrası normal Windows kurulumu.

Evet, problem olur. ISO yazdırdıktan sonra isteğe bağlı USB belleğin içine ayrı bir klasör oluşturarak oraya at yoksa Windows kurulumu ile çakışabilir. Rufus ile ISO yazdıracağınız zaman USB'nin içindeki tüm veriler silinir, haberiniz olsun.

• ISO dosyasını indiriyorsun.
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun.
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • ISO dosyasını seçiyorsun oradan.
  • Senin sistemin eski olduğu için çok yüksek ihtimal UEFI desteklemiyor o yüzden disk bölüm düzenini MBR olarak seçeceksin.
  • Başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot menüsünden USB belleğini 1. sıraya getirerek, Save exit yap ve Windows kurulum ekranı gelecek. Windows'u kur.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince isteğe bağlı diskini biçimlendirerek temiz kurulum yapabilirsin, yeni disk oluşturabilirsin.
  • Sonrası normal Windows kurulumu.

Sağ olun hocam biraz uzun bir işleme benziyor yarın yaparım büyük ihtimal teşekkür ederim şimdiden.

Sağ olun hocam biraz uzun bir işleme benziyor yarın yaparım büyük ihtimal teşekkür ederim şimdiden.

Uzun değil, basit. USB yavaşsa Rufus ile ISO yazdırman 10-20 dk falan sürer o kadar. Normal USB ile geçmediğin kurulum gibi uzun sürmez. Kısa sürüyor USB ile kurunca.

Ben bu işlerden hiç anlamadığım için sindirim uzun sürüyor biraz ne yapacağım konusunda. 😃

Ne yapacağını detaylı olarak yazdım. Sıkıntı olursa görsel atabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı