Windows 10 kurarken türünü seçemiyorum

Yer
Full Bridge Rectifier
Windows 10'un çoklu türü olan bir ISO dosyası yüklemiştim. Bu ISO dosyasını sanal makineye kurarken resimdeki Windows türü seçme yeri geliyor. Fakat bu ISO dosyasını Rufus ile USB belleğe yazdıktan ve Boot ettikten sonra bu ekran karşıma çıkmıyor. Bunu düzeltebilir miyim?

Dosya Ekleri

• Windows.jpg
    Windows.jpg
    33,9 KB · Görüntüleme: 62
Nedeni: Eğer bilgisayarına OEM Key aldıysan veya laptopun OEM Key'li geldiği için bu menüye gelemiyorsun. Bunun düzeltmenin yolu var mı bilmiyorum.

Nedeni: Eğer bilgisayarına OEM Key aldıysan veya laptopun OEM Key'li geldiği için bu menüye gelemiyorsun. Bunun düzeltmenin yolu var mı bilmiyorum.
OEM key almadım. BIOS içinde key var fakat etkinleşme için Home Single Language kurmam gerekiyor yoksa etkinleşmiyor. Ayrı bir ISO dosyası indirmek istemiyorum Home Single Language için.

Evet Consumer Edition sanırım bu dosya.
O da anakartta lisans tanımlıysa türünü otomatik seçer.
Eğer farklı bir tür kuracaksanız, o türün İSO dosyasını tekil olarak edinmelisiniz.

Belki de şunu denersen sonuca ulaşırsın, format attıktan sonra keyin retail mi bakmalısın yani o sistemden keyi kaldırıp tekrar format atmayı dene aklıma bu geliyor detaylı araştırmak lazım.

ISO içine ei.cfg oluşturup deneyin reberdeki gibi:

ISO içine ei.cfg oluşturup deneyin reberdeki gibi:

Teşekkürler işe yaradı.

Geri
Yukarı