Windows 10 Kurarken Yükleme Ekranı Gelmiyor

ISO dosyasını Rufus ile UEFI-GPT olarak yazdır.
BIOS'a gir ve optimize defaults save yap. Boot menüsüne girmeyi bilmiyorsan USB belleğin ilk sırada olduğundan emin ol.
Bahsettiğiniz şekilde yaptim. Fakat hala yükleme ekrani gelmiyor.

Bu sistem UEFI...
Sistem Özeti kısmında Bios Modu: Eski olarak görünüyor. Hala çözemedim USB ile kurulum ekranı gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopumda 3 adet USB portu var. Üçünde de denedim fakat en fazla Wİndows logosunu görüyorum ve tekrar başa sarıyor. Windows logosundan sonra herhangi bir şey olmuyor ve sistem kendini yeniden başlatıyor.

İndirdiğin windos ISO'sunu degil de baska biriyle dene ve RAM'lerin slotlarinida degismeyi denermisin.
Laptopumda 3 adet USB portu var. Üçünde de denedim fakat en fazla Wİndows logosunu görüyorum ve tekrar başa sarıyor. Windows logosundan sonra herhangi bir şey olmuyor ve sistem kendini yeniden başlatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartin ne oldugunu bilmeden kesin UEFI oldugunu nasil anliyorsunuz?
İşlemcinin çıkışı yılına bakarak.
Windows logosundan sonra herhangi bir şey olmuyor ve sistem kendini yeniden başlatıyor.

USB belleği söktüğünde Windows logosu hiç gelmiyorsa sistem USB bellekten boot ediyor demektir. Sorununu daha net yazarsan daha iyi çözümler sunabiliriz sana. Ama bilgileri böyle taksit taksit verirsen seneye ancak çözüme kavuşursun. ISO dosyasını buradan indirin:

İşlemcinin çıkışı yılına bakarak.

USB belleği söktüğünde Windows logosu hiç gelmiyorsa sistem USB bellekten boot ediyor demektir. Sorununu daha net yazarsan daha iyi çözümler sunabiliriz sana. Ama bilgileri böyle taksit taksit verirsen seneye ancak çözüme kavuşursun. ISO dosyasını buradan indirin:

Sorunumu sıfırdan tekrar yazıyorum. İlk olarak WindowsCreationTool ile USB belleğime 64 bit windows 10 yükledim. Format atmak için yeniden başlattım ve Bios menüsünden 1. sıraya USB belleğimi seçtim. F10 ile kaydedip çıktım. Casper logosu göründükten sonra herhangi bir yazı gelmeden siyah ekran olup windows logosu geldi. Fakat bir 10 saniye sonra bilgisayar kendini yeniden başlattı. Yani söylenen tüm yolları denedim fakat windows logosundan sonra bilgisayar yükleme ekranına geçmiyor.
Rufus ile de iso dosyasını USB belleğe yazdırdım. Hem MBR olarak denedim hem GPT olarak. Fakat dediğim gibi yükleme ekranına geçemeden yeniden başlatılıyor ve sürekli bu döngü devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı