Windows 10 kurduktan sonra Bios'a giremiyorum

Neymiş efendim sistemimi belirtmediğim için ceza almışım. Ceza atmasanız sistemimi yazacaktım saten bilgisayarı yeniden başlatıp denedim sonuç olumsuz. Anakart phoenix diye geçiyor hiçbişey anlamadım everestte yazanlardan mainboardda laptobun modeli yazıyor buda resim :

Sistem.jpg

Neyse sorunu çözdüm windows açıkken format cdsini takıp ilk restarta kadar formatı sürdürdüm daha sonra restart atarken esc ve f2ye sırayla ve seri seri bastım (esc bir seferlik bilgisayarın nereden başlayacağını ayarlıyordu) sonra bir tuşa basın yeri geldi (windows 7 formatı attım ve ingilizce yazıyla yazıyordu) sonra normal formata geçti. Formatı attım biosa hala girmiyor ama hep böyle yaparak yürütebilirm işi sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllar sonra aynı sorunu yaşıyorum.

1)F tuşlarını denedim sırayla olmuyor.
2)F tuşlarına basarak açtım olmuyor.
3)Bios efi olduğu için boot menüsünde uefi aç diye birşey yok.
4)Hızlı açılışı kapatıp denedim olmuyor.
5)Format attım olmuyor.
6)Servisleri kontrol ettim otomatik durumunda çalışıyorlar zaten.
7)Bios update için samsung güncel bir bios sürümü varmı bulamadım bir türlü?
8)Bunun dışında forumlarda yazan sıradan şeyleride denedim olmuyor.

Aslında laptopumun win10 ile pek uyumlu olmadığını biliyorum fakat daha öncesinde girebiliyordum. SSD taktım acaba ondan kaynaklı mı diye düşündüm ama yinede girebiliyordum SSD taktıktan sonra .Sorunun kaynağını bulamadım.

Yardımcı olabilir misiniz?

Ekran Alıntısı.PNG

Windows 10 çok hızlı boot ediliyor, birde UEFI kurulum yaptıysanız bios girmeniz çok zor. Ancak bir yöntem var oda şu şekilde;
Shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın, ardından karşınıza gelen ekranda başlatma seçenekleri diye bir bölüm olmalı ordan. UEFI bios seçeneğine tıklayarak bios'a girebilirsiniz.
(Tam olarak tarif edemedim ancak karşınıza 3 tane seçenek gelecek, biosa girmek için 3 menüden birisini kullanacaksınız.)
adamsın

Bilgisayarı kapatıp, güç düğmesine basıp açılış esnasında F2'ye basmaya çalışmayın.

bilgisayar açıkken yeniden başlatın, sistem yeniden açılırken F2'ye basmaya çalışın.
Bu dediğimi mutlaka yapın, BIOS'a girmesi lazım. Sonucu mutlaka iletin.

Uzun zamandır bende de öyle bir sorun vardı dediğiniz gibi yaptım açıldı fakat Windows çökerse bunu nasıl yapıcağız o aklımda kaldı.

Uzun zamandır bende de öyle bir sorun vardı dediğiniz gibi yaptım açıldı fakat Windows çökerse bunu nasıl yapıcağız o aklımda kaldı.
Felaket senaryolarında CMOS pinleri üzerinden BIOS'u resetlemen de işe yarar. Veya bellekleri söküp taktığında bile yeni bir donanım olarak algılar ise giriş yapacaktır.
Ancak sanmıyorum gerek olsun.

Tam olarak şu an o durumu yaşıyorum. UEFI Win 8.1 yüklü iken HDD bozuldu sistemde açılmıyor. BIOS pili de dahil her şeyi çıkardım. Anakartin üzerinde BIOS resetleme de yaptım. Aklıma başka bir seçenek gelmiyor. Var mı sizin önerebileceğiniz bir şey?

Geri
Yukarı