Windows 10 Kurulu SSD'yi Başka Sistemde Kullanmak Mümkün mü?

Taktekin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır kullandığım Toshiba dizüstü bilgisayarım bozulduktan sonra masaüstüne geçmeye karar verdim. Şu an sadece kasa ve SSD var elimde. Diğer parçaları da yavaş yavaş alıp Eylül-Ekim gibi bilgisayarı bir araya getirmeyi düşünüyorum. Sorum şu: Eski bilgisayarımdaki Windows 7 lisansını, yeni SSD'ye kuracağım Windows 10 için kullanabilir miyim? SSD'yi başka bilgisayara takıp Windows yüklemeyi düşünüyorum. Sonra kendi bilgisayarımı topladığımda eski lisansımla Windows 10'u kullanabilir miyim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bilgisayarındaki Windows, OEM sürümü ise kullanamazsın. Retail ise, eski bilgisayardan lisansı kaldırıp kullanabilirsin. Ancak farklı bir bilgisayarda Windows 10 yükseltmesi yaparsan, Windows'un otomatikman OEM sürümüne düşecektir. Bu yüzden de yeni topladığın bilgisayarda lisans geçersiz olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı