Çözüldü Windows 10 kurulum ekranında disk görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kerem_34

Hectopat
Merhabalar dün laptop almıştım bugün elime ulaştı ve USB ile kuruluma geçtim ancak kurulum ekranında Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz kısmında hiçbir disk görünmüyor. Bunu nasıl çözebilirim?

DSC_0055.JPG

NOT: BIOS ekranında SSD görünüyor.

Çözüm
Yine olmadı. İnternette USB 2.0'a takın diyorlar ama bende 2.0 portu yok.
Sorunu çözdüm.

ASUS teknik desteği aradım aynen olayı anlattım direkt anladılar. Daha sonra mail adresime bir kılavuz yolladılar.

Değerli ASUS Kullanıcısı,

Talebiniz için çok teşekkür ederiz.

Intel’in 11. Nesil işlemcileri yeni Intel Disk Bölümü Yönetim Aygıtı teknolojisini kullanır. Bu teknoloji, depolama aygıtlarının veri işleme süreçlerini ve güç tüketimlerini iyileştirir.

Windows 10 Retail (Perakende) veya Enterprise (İşletme) sürümünü kurabilmek için IRST sürücüsünü yüklemeniz gerekir. Bu normal bir durumdur ve bir donanım arızası değildir.

Bilgisayarınızda 11. Nesil bir Intel işlemci varsa ve Windows 10 kurulumu sırasında sürücü bulunamıyorsa, burada verdiğimiz sorun giderme adımlarını uygulayabilirsiniz.

※ Not: İşlemci adının ilk iki karakteri 11 ise, bu işlemcinin 11. Nesilden bir işlemci olduğunu gösterir.

Intel Rapid Storage Technology (IRST) sürücüsünü indirin.

1. Intel Rapid Storage Technology (IRST) sürücüsünü indirin. İndirme Linki.

2. Sürücüyü indirdikten sonra [V18.0.4.1146_IRST_VMD_20H1] isimli sıkıştırılmış dosyaya sağ tıklayın① ve [Tümünü Çıkar]② seçeneğini seçin.

3. Hedef③ seçin ve ardından [Çıkar]④ seçeneğiyle devam edin.

4. Dosyaların çıkarılması tamamlandığında, oluşan klasörü (V18.0.4.1146_IRST_VMD_20H1) bir USB belleğe kopyalayın.

Windows 10 yüklemesini de USB bellekten yapıyorsanız, tüm klasörü Windows 10 yükleme ortamı olarak kullandığınız USB belleğe kopyalayın.

5. Kopyalama tamamlandığında klasörde aşağıdaki dosyaların mevcut olduğunu teyit edin.

Install Intel Rapid Storage Technology (IRST) sürücüsü

1. Windows 10 yükleme ortamını ve Intel Rapid Storage Technology (IRST) sürücüsünü (V18.0.4.1146_IRST_VMD_20H1 klasörü) içeren USB belleği, Windows 10’u yükleyeceğiniz bilgisayara takın. (Windows 10’u yüklemek için DVD kullanıyorsanız, bu DVD’yi ve yukarıdaki sürücüyü içeren USB belleği bilgisayara beraber takın).

2. Windows 10 yüklemesine baştan başlayın. Windows 10 yüklemek için yükleme ortamı kullanma konusunda daha fazla bilgi alabilirsiniz.

3. Windows’u nereye yüklemek istersiniz ekranında Windows ilgili sürücüyü bulamadığında [Sürücü yükle]① seçeneğini seçin.

4. [Tamam]② seçeneğiyle devam edin.

5. Yine [Tamam]③ öğesini seçin.

6. [Gözat]④ öğesini seçin ve [V18.0.4.1146_IRST_VMD_20H1] klasörünü bulun.⑤ Ardından [Tamam]⑥ seçeneğiyle devam edin.

7. [Intel RST VMD Controller 9A08 (TGL) ]⑦ öğesini seçin ve [İleri]⑧ butonuna tıklayarak sürücüyü yükleyin.

8. Sürücü yüklemesi tamamlandığında hard disk sürücüleriniz normal bir şekilde görüntülenecektir.
Merhabalar dün laptop almıştım bugün elime ulaştı ve USB ile kuruluma geçtim ancak kurulum ekranında Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz kısmında hiçbir disk görünmüyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Eki Görüntüle 1082767

Not: BIOS ekranında SSD görünüyor.

Ben bu sorunu yaşamıştım sorun ise ISO'dan kaynaklıydı ISO'nun Hash'sini karşılaştırdınız mı?

Eki Görüntüle 1082767

Not: BIOS ekranında SSD görünüyor.

Sanırım ISO'yu Linux'deki bir uygulama ile yazdırdınız hangi ISO yazdırma programı ile yazdırdınız ISO'yu?

Yeni konular

Geri
Yukarı