Windows 10 Kurulum Esnasında Disk Bölümlerini Sildim

HABAR

Kilopat
Makaleler
18
Daha fazla  
Merhabalar, içinde Ubuntu kurulu olan bir SSD'ye Windows 10 kurdum.
Kurulum esnasında diski bölmedim. Yani Sadece C sürücüsü var. C ve D olarak ayırmadım.
Ama kurulum esnasında disk bölümlendirme menüsüne geldiğimde, diskin ikiye bölündüğünü ve 700 MB'lık bir bölümün hazır geldiğini fark ettim. O 700 MB'lık bölümü sildikten sonra diski bölümlendirmeden "İleri" butonuna bastım. Sizce bir sorun olmuş mudur?
Diski böldükten sonra o küçük boyutlu bölümleri silsem sorun olurdu ama zaten diski de bölmedim, o kurtarmaya ayrılan ufak boyutlu bölümler otomatik olarak oluşturulmuştur diye düşünüyorum. Doğru mu düşünüyorum?
@Shimada Sensei hocam özellikle sizden yardım bekliyorum.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ayrılmamış olarak ileri bastığınız zaman oluşturmuş olabilir, fakat yeni birime bastı iseniz oluşmamış olabilir, Disk Yönetimi altından kontrol edin.
Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Lakin ben işkillenip tekrardan temiz kurulum yaptım. Temiz kurulumda ise üç bölüm gözüküyordu: OEM, Sisteme ayrılmış, bir de yaklaşık 230GB'lık ana alan. O 230 GB'lık ana alana kurulum yaptım. Sorun olur mu acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı