Windows 10 kurulum sırasında disk bölme işlemi

Klarel11

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Temiz format atmayı planlıyorum. UEFI BIOS üzerinden Windows 10 Pro 64 Bit kurmak istiyorum. Biliyorsunuz ki Windows 10 sürüm 1709 çıktı o son sürümün ISO dosyası Microsoft'un Windows 10 indirme aracında bulunur mu? Yani o son sürüm mü? Ayrıca orada yükleme öncesi seçim yaparken Windows 10'u seçiyorum ama Pro seçeneği yok bir sorun yaratır mı?(Kurulum esnasında Pro lisans anahtarı gireceğim.) Format öncesi BIOS'u son sürüme güncelleyeceğim. Ve Recep Abinin yaptığı gibi Flash Belleğe ISO'yu yazdırıp kurulum yapacağım fakat kurulum sırasında disk bölme işlemi oluyor ya orada en doğru ayar nasıl yapılır? 1 TB diskim var ve ''C'' ''D'' olmak üzere ikiye de bölmek istiyorum. Son olarak lisans anahtarını kurulum esnasında mı yoksa kurulum ve güncellemeler tamamen bittikten sonra mı gireyim? Bana yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 sürüm 1709 çıktı o son sürümün ISO dosyası Microsoft'un Windows 10 indirme aracında bulunur mu? Yani o son sürüm mü?
Evet, son sürüm.
Ayrıca orada yükleme öncesi seçim yaparken Windows 10'u seçiyorum ama Pro seçeneği yok bir sorun yaratır mı?(Kurulum esnasında Pro lisans anahtarı gireceğim.)
Kurulumda lisansı girdiğinizde lisansınıza göre kurulum yapılır.
Flash Belleğe ISO'yu yazdırıp kurulum yapacağım fakat kurulum sırasında disk bölme işlemi oluyor ya orada en doğru ayar nasıl yapılır? 1 TB diskim var ve ''C'' ''D'' olmak üzere ikiye de bölmek istiyorum.
Dilediğiniz gibi bölebilirsiniz.
Son olarak lisans anahtarını kurulum esnasında mı yoksa kurulum ve güncellemeler tamamen bittikten sonra mı gireyim?
Kurulum esnasında girin, Windows 10 Pro'ya daha sonra geçiş yapmayın.

@Asım Demir adlı kişi soruya yazmış sağ olsun. Ama şu son soruma cevap alamadım. '' 1 TB diskim var ve ''C'' ''D'' olmak üzere ikiye de bölmek istiyorum. '' Format esnasında, disk bölme işlemi nasıl yapılır?

Yeni konu açmak istemedim buraya yazayım,

Sorum şu ki uefi sisteme win 10 kurarken,disk ayarları kısmında sildiğim diske "yeni" dediğim zaman hata ile karşılaşıyorum.İnternette çözümlerine baktım fakat çözüme ulaşamadım.Sandisk flash belleklerinde bu hata olduğu yazılmış ama daha önce aynı bellek ile kurulum yapmıştım.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı