Windows 10 kurulum sonrası yavaşlama

4bigpower

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. 1 ay önce satın aldığım Asus x550jx model bir notebookum var. Freedos işletim sistemiyle geldi ve buradaki yardımcı makaleler ile uefi olarak windows 10 kurdum. Bilgisayarım gerçekten çok hızlıydı en azından bana göre öyleydi test ettim 23 saniyede açılıyordu. Bir sebepten dolayı bugün format atmam gerekti ve yine buradaki makaleleri izleyerek format işlemini uefi windows 10 olarak gerçekleştirdim. Bütün güncellemeleri yapıp driverları yükledim fakat bilgisayarda inanılmaz bir yavaşlama söz konusu. 23 saniyede açılan bilgisayar formattan sonra 1.5 dakikada açılmaya başladı ve kullanım esnasında sürekli geç tepki veriyor örneğin dosya üzerine sağ klik tıklıyorum 5-6 saniye sonra seçenekler geliyor. Uygulamalar eskisinden çok daha yavaş açılıyor. Nerede yanlış yaptım bana yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücülerinizi nereden indirdiniz acaba? Sürücü yükleme programları kullandınız mı?
''Türkçe kurallarına uymadığımdan dolayı'' bir gün yazım hakkım kısıtlanmış o yüzden yeni üyelik ile yazıyorum. Sürücüleri windows update aracılığı ile yükledim. Güncelleştirmeleri denetledim ve bulduklarını yükledi. Çok fazla anlamıyorum maalesef bu işlerden program kullanmadım. Eğer bir program önerirseniz bir de onu indirip onunla deneyeyim.

Aynı sorun bende de oldu. Oynadığım oyunda ilk birkaç gün 130 FPS civarı alıyordum. Dünden itibaren 20-30 FPS alıyorum Windows 8.1 geçeceğim düzelmezse.

Aynı sorun bende de oldu. Oynadığım oyunda ilk birkaç gün 130 FPS civarı alıyordum. Dünden itibaren 20-30 FPS alıyorum Windows 8.1 geçeceğim düzelmezse.
Hocam 8.1 de kurdum hatta sürücüleri tek tek elimle yükledim yine aynı problem. Bir de 8.1'den Windows 10'a yükselteyim dedim fakat onda da üst üste 3 kere hata aldım.

Lütfen birileri yardımcı olabilir mi? sorunu hala çözemedim bilgisayar çok yavaş açılıyor ne yaptıysam düzeltemiyorum.

Windows ile beraber gelen güvenlik yazılımı yapıyordu benim pc de norton yükledim düzeldi.
Başka güvenlik yazılımı yükleyip dener misiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende taşıyorum Asus x550jx-xx171d freedos olarak geldi ben normal bir şekilde Windows kurdum 2. format atmamda ise arkadaşın dediği problemle karşılaştım bir buçuk dakikada açılıyor ve kendine gelmesi ile birlikte 4 5 dakikayı buluyor kendimi boşa para vermiş gibi hissediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim beni büyük bir dertten kurtarmış olursunuz. Şunu da eklemek istiyorum bilgisayarımı BadSector hatasından dolayı 1 kere servise gönderdim HDD değişimi yapmışlar fabrika çıkıp performansı alamadıklarından dolayı Anakartıda değiştirmişler bana verilen bilgi bu yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı