Windows 10 kurulum USB'den Başlamama Sorunu

ALİ TUNAY

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün bilgisayara format atayım dedim ama bir türlü atamıyorum. Her zaman yaptığım gibi rufus ile USB yazdırdım. Boot menüde USB seçip kuruluma geçmek istedim fakat olmadı. Direk windows açıldı. CD ile kurayım dedim onuda kabul etmedi. Bu niye oluyor? Kafayı yiyecem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleri ve USB belleği yazdırma metodu hakkında detaylı bilgi verin.
1-)Sistem Bilgilerim:İşlemci:İ7 4710 MQ ,Ram:8Gb Ekran kartı:Geforce GTX850m
2-)Flashın birtanesini aşağıdaki kodlarla yaptım.Diğerini ise Rüfus programında UEFi GPT düzeni şeklinde yazdırdım.
3-)Elimde fazladan 4 gb flash olduğundan yazdırır istyene verirdim.Evdeki masaüstü win7 işletim sistemi yüklü bilgisayar format ekranına geçiyor.Bu sorun daha öncede olmuştu UEFİ'yi disable yaptıgımda flashı görmüştü.Ama bu seferde Açılışta gelen monster yazısı sanki CRT monitördeki gibi 900*800 seklinde kötü bir görünümle başlıyor.
CMD yönetici olarak çalıştır.
Diskpart
List Disk
Selecek Disk 1
clean
create partition primary
active
format fs=fat32 quick
assign
Exit

Benim konum sandım biraz acemiyim banada bildirim geldi direk cevapladım

Basitçe iki soru olacak flaşı USB 2.0 portuna taktığına emin misin ??
CD ile atar iken bot menüsünden CD birinci sıraya getirip kaydettiğine emin misin ???

Basitçe iki soru olacak flaşı USB 2.0 portuna taktığına emin misin ??
CD ile atar iken bot menüsünden CD birinci sıraya getirip kaydettiğine emin misin ???
Tabiki USB portuna taktım. O kadar da cahil değilim yani. CD ise direk boot menüden direk CD okuyucudan başlatıyorum.

Bios güncellemesi yapınca sorun düzeldi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı