Windows 10 USB ile Kurulum Başlamama Sorunu

UEFI olarak mı yazdırdınız? Sadece UEFI destekli yazdırdıysanız ve bilgisayarın UEFI desteği yok ise bu sıkıntı çıkabilir.
monster Abra A7.UEFİ desteği olmasa biosta UEFİ seçecenği gözükmez.UEFİ seçeneğini kapattığımda flash format ekranına geçiyor.Flashı ellede yazdırdım Rufus programıylada .Tüm videolarıda izledim.Sorun şu başka bilgisayarda flashla formatı atabiliyorum.

monster Abra A7.UEFİ desteği olmasa biosta UEFİ seçecenği gözükmez.UEFİ seçeneğini kapattığımda flash format ekranına geçiyor.Flashı ellede yazdırdım Rufus programıylada .Tüm videolarıda izledim.Sorun şu başka bilgisayarda flashla formatı atabiliyorum.
Attığınız diğer bilgisayarlarda UEFI olarak mı attınız?

Yav canım kardeşim bu şekilde başka bilgisayara format atılıyor. Bilgisayarım garantide geldiği zaman sen team'dan bağlanırsın sen yazdırırsın :)
Başka bilgisayarda atılmaz, UEFİ bootable yapmadın diye birşey yazdık mı?

Arkadaşlar daha önceden de format atmışlığım var ne yapacağımı biliyorum ama nedense son 2 formatımda sıkıntılar yaşadım.

1-Flash bellekten atıyorum ve bu sefer iki flashada windows10 işletim sistemini yazdırdım.
2-Birinci flashıma CMD'den komutlar yardımıyla yazdırdım diğer flashımı ise Rufus programı ile yazdırdım.
3-Bilgisayar açıkken gelişmiş başlatma seçeneklerinden UEFİ toshiba yani flash belleğimi seçiyorum otomatik sistem başlıyor ama o sürede flashın ışığı yanıp yanıp sönüyor.
4-BIOS'a girdim Boot menüsünden 1. önceliği flash yaptım yine aynı sıkıntı.
Ek olarak daha önce de yaşadığım bu sorunu UEFİ modunu kapatmıştım ve flashı görmüştü. Bu sefer de sıkıntı bilgisayarın açılışında gelen casper asus yazıları sanki CRT monitörmüş gibi 900*800 biçimde karşıma geliyor ve iğrenç bir görüntü oluyor uğraşa ugrasa düzgün şekilde formatımı atmıştım.

Not: Yazdırdığım iki flashı da windows 7 işletim sistemi yüklü başka bilgisayar görmektedir.
Halledebildinizmi sorunu bende boot menüsünden belleğimi seçiyorum fakat bilgisayar kendini yeniden başlatıp masaüstü ekranına geliyor.

Geri
Yukarı