Çözüldü Windows 10 kurulumu sonrası mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertcnaaygun

Zeptopat
Daha fazla  

Herkese iyi geceler öncelikle. Yeni aldığım SSD'ye Windows 10 Pro kurulumu yaptım fakat mavi ekran yiyor ve sürekli oluyor tekrar format attım güncellemeleri kaldırdım hiçbir şekilde düzelmiyor ve şirketin bilgisayarı. Bugün halletmem lazım desteklerinizi rica ediyorum. Teşekkür ediyorum şimdiden tüm destekleriniz için.

Herkese iyi geceler öncelikle. Yeni aldığım SSD'ye Windows 10 Pro kurulumu yaptım fakat mavi ekran yiyor ve sürekli oluyor tekrar format attım güncellemeleri kaldırdım hiçbir şekilde düzelmiyor ve şirketin bilgisayarı. Bugün halletmem lazım desteklerinizi rica ediyorum. Teşekkür ediyorum şimdiden tüm destekleriniz için.
@Kiyo

@Kiyo
@KojiroHyuga04 selam dostum yardımcı olabilir misin müsaitsen

Son düzenleme:
Çözüm
Sen yinede dediklerimi yapsan iyi olur. DDU ile Nvidia sil.
Sonra bu araca göre Nvidia sürücünü gizle sistemi yeniden başlat.

@Kiyo

@KojiroHyuga04 selam dostum yardımcı olabilir misin müsaitsen.

Windows 10 kurmaya çalıştığım zamanda Pro versiyonda sıkıntı çıkıyordu dosya kurulumu yağtıktan sonra yeniden başlarken mavi ekran veriyordu Home Edition'da bir sıkıntı vermemişti isterseniz kurulum ekranındaki işletim sistemlerinden Windows 10 Home Edition deneyin.

1711882305197.png

3 tane dmp dosyasında da sorunun pci.sys driveri kaynaklı olduğu görünüyor.

1711882305197.png

3 tane dmp dosyasında da sorunun pci.sys driveri kaynaklı olduğu görünüyor.
@claus hocam merhaba müsaitseniz rica ediyorum yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
BIOS güncelle. DDU GPU sil ve güncel sürücü indir yükle.
Disk testleri yap ve sonuçları yolla.
Donanımların kasaya sağlam ve tam oturduğuna emin ol. Bunları yap ve gelişmeleri bildir.
Sorun nvidia grafik sürücüsü grafik sürücüsünü devre dışı bırakıyorum düzeliyor sonra kendi kendisine geri aktif oluyor. DDU ile siliyorum silinmiş görünüyor sonra kendi kendisine tekrar yükleniyor yüklenene kadar sıkıntı olmuyor ama geri yüklenmesinin önüne nasıl geçerim ? Onboard grafik kartı. @claus @KojiroHyuga04

Son düzenleyen: Moderatör:

Çözüm
Hocam o driver çıkmıyor sorun gidericide, random bir driver buldum Geforce 820a grafik sürücüsü için onda da aynı olay oldu benim tamamen ekran kartını iptal etmem lazım. BIOS üzerinden dahili ekran kartını seçme menüsü de yok.

Gpedit üzerinden de hizmetler üzerinden de Update'i durdurdum DDU ile güvenli moddan sürücüyü sildim lanet driver yine otomatik yüklendi kafayı duvara vuracağım şimdi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı