Windows 10 kurulumu

Zero197

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Arkadaşlar herkese merhaba, anakartım UEFI desteklemiyor hatta sistem bilgisi kısmında "BIOS: Eski" ibaresi var. Ben yeni bir SSD aldım ve ona kurulum yapacağım Windows'umu ancak bu benim ilk seferim olacak benim ne yapmam gerektiği (UEFI desteklemeyen anakartımla) hakkında yardımcı olursanız sevirinirim.

İnternet üzerinden bulduğum videolarda hep ISO olarak kaydediyorlar bunun sebebi nedir? USB'ye kaydet seçeneğini seçsem bir sorun olur mu? Bu ikisi arasında (UEFI sorunundan kaygılanıyorum)? Ve Rufus adlı bir program geçiyor hep videolarda onun hakkında da yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olmaz ben öyle formatlıyorum illaki ISO gerekmiyor.

Arkadaşlar herkese merhaba, anakartım UEFI desteklemiyor hatta sistem bilgisi kısmında "BIOS: Eski" ibaresi var. Ben yeni bir SSD aldım ve ona kurulum yapacağım Windows'umu ancak bu benim ilk seferim olacak benim ne yapmam gerektiği (UEFI desteklemeyen anakartımla) hakkında yardımcı olursanız sevirinirim.

İnternet üzerinden bulduğum videolarda hep ISO olarak kaydediyorlar bunun sebebi nedir? USB'ye kaydet seçeneğini seçsem bir sorun olur mu? Bu ikisi arasında (UEFI sorunundan kaygılanıyorum)? Ve Rufus adlı bir program geçiyor hep videolarda onun hakkında da yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi akşamlar.

Rufus adlı program ile ISO dosyanızı USB belleğinize yazdıracaksınız. Ve bilgisayarı UEFI olmayan USB ile başlatacaksınız.

Benim anakartım UEFI bios destekliyor fakat win10 u hatalı kurulum yaptığım için sistemde "Eski BIOS" olarak görünüyor.

Ana kartınızın klavuzuna bakın.

Benim anakartım UEFI BIOS destekliyor fakat Windows 10'u hatalı kurulum yaptığım için sistemde "eski BIOS" olarak görünüyor.

Ana kartınızın klavuzuna bakın.

Bilgisayarım oldukça eski bir bilgisayar, sadece biraz daha canlandırmak adına böyle bir "yeni SSD" yolunu tercih ettim, herhangi bir kılavuzunu ne internette ne de evde bulamıyorum :D

Rufus ile MBR olarak yazdırın USB'ye ve UEFI yazan seçeneği değiştirin öyle öykünme gerçekleşecektir
Rufus için ekran görünüsü atmak isterdim ama şu an Windows kullanmadığım için Rufus'u açamıyorum

Rufus ile MBR olarak yazdırın USB'ye ve UEFI yazan seçeneği değiştirin öyle öykünme gerçekleşecektir
Rufus için ekran görünüsü atmak isterdim ama şu an Windows kullanmadığım için Rufus'u açamıyorum
Kurulumda nerede hata yaptığımı hatırladım sayenizde :)
Bu sebepten Win10 UEFI özelliğini kullanamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı