Çözüldü Windows 10 Kurulumunda "0xc000021A" Mavi Ekran Problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Piscosour

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
UEFI olmayan, eski BIOS ekranından bilgisayarıma RUFUS programı ile MBR seçimini yapıp, yeni aldığım USB belleğime Windows 10'u kurdum. BIOS ekranından USB belleğimi birinci sıraya aldım. Kaydedip bilgisayarımı yeniden başlattım. USB bellekteki dosya açılırken, yükleme ikonu geçince mavi ekran veriyor ve bilgisayarı kapatıyor. Mavi ekrandaki hata kodu ise 0xc000021A. En az bir saattir çözmeye çalıştım ve çözemedim.
Bundan önce onlarca format attım ve hiçbir sorunla karşılaşmadan başarıyla tamamladım.
Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu rehberi izle. Rufus gelişmiş ayarlarını kurcalama. MBR seçip imajı seçip bootable edin. BIOS ayarlarını da dediğimiz şekilde başlatın.
Buradan sadece gerekli imajı indirip bu imajla formata geçin.

Zaten bu videoyu izleyerek bootable yapmıştım. Windows 10 kurulumu için olan sabit konudaki iki ISO dosyasını da denedim. Dediğim gibi birincisinde 0xc000021A hatasını, ikincisinde de demin yazdığım hataları aldım. Şu an bilgisayarı açamıyorum. Bu gün başka bir bilgisayar ile telefonuma indirdiğim 1809 versiyonu olan Windows 10 ISO dosyasını kurup deneyeceğim.

Şu an 1809 versiyonunu kurdum ve hiçbir mavi ekran almadan sorunsuz çalıştırdım.
1903 versiyonu neden çalışmıyor hala bilmiyorum. Fakat bileşenlerde herhangi bir hatanın olmaması beni çok mutlu etti.

Tekrardan yardım eden, etmeye çalışan herkese teşekkürler.
Hocam benim tavsiyelerimi pek dinlemiyorsunuz ama yaşadığınız sorunları birebir yaşadım Memtest ile düzgün bir şekilde testinizi gerçekleştirin bir adet bile kırmızı yazı varsa bu hataların sebepleri tamamen bundan dolayı, process died hariç diğer hataların ikisini de alıyordum Memtest ile her şey ortaya çıkmıştı. Yani bunların çözümü olarak internette yüzlerce video bulursunuz fakat bu yazılımsal hatalardan dolayı olanlar için ve kesinliği olmayan çözümler donanım olarak bir arızanız var haberiniz olsun hocam.

Kurulum düzgün tamamlanıp sistem açıldıysa resim değil dosyaları paylaşmanız gerekli:
Minidump Dosyalarını Upload Etme | Technopat Sosyal
Dün arada bir farklı farklı mavi ekran hatası verirken güncel ekran kartı sürücüsünü indirmeye başladım. İndirirken de mavi ekran verdi ve o olaydan sonra her açtığım anda mavi ekran vermeye başladı. Ben de önceki önerilere bakarak tekrar tekrar kurmayı denedim fakat yükleyemedim. Bu sebeple Minidump dosyalarını upload edemiyorum. Her kurulumda alttaki hatayı alıyorum;

1563663282315529266008.jpg

Bu hataya tamam dedikten sonra altta attığım kısım geliyor ve internet bağlı olduğu halde ne yaparsam yapayım bu kısımdan çıkamıyorum;
15636639211142025730088.jpg

Hocam benim tavsiyelerimi pek dinlemiyorsunuz ama yaşadığınız sorunları birebir yaşadım memtest ile düzgün bir şekilde testinizi gerçekleştirin bir adet bile kırmızı yazı varsa bu hataların sebepleri tamamen bundan dolayı,process died hariç diğer hataların ikisinide alıyordum memtest ile herşey ortaya çıkmıştı.Yani bunların çözümü olarak internette yüzlerce video bulursunuz fakat bu yazılımsal hatalardan dolayı olanlar için ve kesinliği olmayan çözümler donanım olarak bir arızanız var haberiniz olsun hocam.
Önceki mesajımda da dediğim gibi Memtest'i açamıyorum.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu rehberi izle. Rufus gelişmiş ayarlarını kurcalama. MBR seçip imajı seçip bootable edin. BIOS ayarlarını da dediğimiz şekilde başlatın.

Zaten bu videoyu izleyerek bootable yapmıştım. Windows 10 kurulumu için olan sabit konudaki iki ISO dosyasını da denedim. Dediğim gibi birincisinde 0xc000021A hatasını, ikincisinde de demin yazdığım hataları aldım. Şu an bilgisayarı açamıyorum. Bu gün başka bir bilgisayar ile telefonuma indirdiğim 1809 versiyonu olan Windows 10 ISO dosyasını kurup deneyeceğim.

Şu an 1809 versiyonunu kurdum ve hiçbir mavi ekran almadan sorunsuz çalıştırdım.
1903 versiyonu neden çalışmıyor hala bilmiyorum. Fakat bileşenlerde herhangi bir hatanın olmaması beni çok mutlu etti.

Tekrardan yardım eden, etmeye çalışan herkese teşekkürler.

Çözüm
  • AMD Ryzen 3 3200G işlemci
  • Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 3000MHz RAM
  • Gigabyte B450M S2H Anakart
  • Adata SU630 240GB SSD
Arkadaşlar aynı hatayı ben de alıyorum. Format attığım zaman 1-2 ay sorunsuz çalışıyor. Hatayı almaya başladıktan sonra çift RAM'la çalıştıramıyorum tek RAM'la çalışıyor. BIOS'um güncel Driver'ler güncel.
Ccleanereden kayıt defteri temizliği yapıldı.

Elimde Windows 10 yüklü başka bir HDD var onu denedıgım zaman çift RAM ile sorunsuz açılıyor sanırım Windows'dan kaynaklanan bir sorun. Çok karışık bir konu yani format ile sorunsuz çalışıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı