Windows 10 Kurulumunda Medya Seçimi

ardakbaycan

Hectopat
Merhaba,

Windows 10 kurulumunda medya seçimine geldiğinde, iki seçenek var. USB Flash Bellek ve ISO Dosyası. ISO dosyası seçeneğini seçip indirilen ISO'yu Rufus yazılımı ile USB belleğe yazdırıp, Boot ederek Windows'u kurabiliyoruz. Ancak hiç bu aşamaya girmeden direkt ilk seçenekteki USB Flash Bellek medyasını seçerek doğrudan belleğe veri yazabiliyor ve sonra Boot ederek yine Windows'u kurabiliyoruz. Benim merak ettiğim, bu ilk seçenek çok daha kolay gibi gözüküyorken, Recep Baltaş dahil birçok Windows kurulum rehberinde Rufus ile belleğe yazdırmanın tercih edilmesinin bir sebebi var mıdır?

1 - İşlem sırasında alınabilecek hata ve bu hatalarla kaybedilecek zaman miktarını minimize etmek.
2- İşlevsel çeşitlilik. (Elindeki ISO dosyasını sonrasında farklı işlemler içinde kullanabilirsin.)

Windows kurmak dışında bir işlem için kullanılır mı pek bilmiyorum. Ama sonrasında CD/DVD ye yazabilirsin.
-Ağ üzerinden 3.parti programlarla yüklemede kullanabilirsin,
-Fiziksel olarak erişemediğin sistemlere yönlendirebilir ve kaynak olarak gösterebilirsin,
-Usb yi direk olarak takamadığın sanal makina vb. sistemlere direk okutabilirsin
yani liste uzar gider. Biri elma diğeri elma ağacı

Windows kurmak dışında bir işlem için kullanılır mı pek bilmiyorum. Ama sonrasında CD/DVD ye yazabilirsin.
-Ağ üzerinden 3.parti programlarla yüklemede kullanabilirsin,
-Fiziksel olarak erişemediğin sistemlere yönlendirebilir ve kaynak olarak gösterebilirsin,
-Usb yi direk olarak takamadığın sanal makina vb. sistemlere direk okutabilirsin
yani liste uzar gider. Biri elma diğeri elma ağacı
Gayet açıklayıcı oldu, teşekkür ederim.

Geri
Yukarı