Windows 10 kurulumunu UEFI'ye çevirmek

colognebar10

Femtopat
Merhaba, iyi akşamlar. Ben bilgisayarımı 6 sene önce almıştım. İlk aldığımda içinde Windows 8 yüklüydü ve açılırken Casper logosuyla gayet seri bir şekilde açılıyordu. Kullanırken bir süre sonra harddisk bozuldu. Formatıydı, harddiskiydi falan bilgisayarcıya tamir ettirdik. Windows 10 yükledi. O zamandan beri Windows logosuyla açılıyor. Bilgisayar 1:20 dakika gibi bir sürede açılıyor, sistem bilgisinden BIOS'a baktığımda eski yazıyor. AIDA64 indirip sonuçlara baktım, aşağıya bırakacağım. Bu bilgisayardan anakart değiştirilmiş olabilir mi? Değiştirilmemişse UEFI destekliyor mu, destekliyorsa nasıl kurabilirim? Şimdiden teşekkürler. O zamanlar bilgisayar hakkında pek bilgim ilgim yoktu, ondan bilmiyorum anakartı falan.

Windows 10 logosuyla açılırken Phoenix falan falan bir şey yazıyor. System utilities F2 yazıyor, normalde bu yoktu. Formattan sonra olmaya başladı. Bu yazının altında minik bir bar var, 2 saniyede doluyor bu yazı gidiyor ve Windows 10 logosu kalıyor.

Ekran Görüntüsü (1).png

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI destekliyor evet şu anki kurulumu çevirmeniz çok stabil olmaz sıfırdan kurulum yapın Rufus ile yazarken UEFI seçmeyi unutmayın.

Nasıl çevirebilirim çok bilgim yok çevirmek için sıfırdan kurulum mu yapmak lazım?
Arkadaşlar forumlardan okuduğum şeyleri yapayım dedim sıkıntu çıktı Secure Boot'u enable yaptim kapattigimda bu cikiyor nasıl iptal edebilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20200709_203853.jpg
    IMG_20200709_203853.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl çevirebilirim çok bilgim yok çevirmek için sıfırdan kurulum mu yapmak lazım?
Arkadaşlar forumlardan okuduğum şeyleri yapayım dedim sıkıntu çıktı Secure Boot'u enable yaptim kapattigimda bu cikiyor nasıl iptal edebilirim?
Olmu işte. Windows Boot Manager seçtiğinizde sistem sorunsuz boot etmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı