Windows 10 Lenovo Driver Desteği

kassandra13

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, Windows 7'den Windows 10'a geçmek istiyorum fakat aklımda birkaç soru var. Daha önce bilgisayarımı bir kez formatladım ve Windows 7 Home Premium sürümünden Windows 7 Ultimate sürümüne geçiş yaptım. Geçiş yaptığımda elbette birçok driver yüklemem gerekiyordu ve resimdeki driverları, firmanın internet sitesinden indirip kurdum. Fakat Lenovo benim bilgisayarıma, çoğu bilgisayarda olduğu gibi desteği kesmiş durumda. Yani ben Windows 10'a geçiş yapmak istiyorum ancak bunu gerçekleştirince driverları nereden bulacağım?

Not : Windows 10'u rezerve ettim ve şuanda indirilebilir durumda.

asd.png

Arkadaşlar yardımcı olmaya çalışırsanız sevinirim, forumda araştırdım ancak yeterli bilgiyi bulamadım.

An itibariyle 100'lerce hatta 1000'lerce kullanıcı Windows 10'u kurmuş durumda.
Bu kişilerin içinde benim sistemim de dahil Win 10 için tam destek verilmemekte.

Windows 10 sürücğleri otomatik kuruyor ancak kuramadıkları da oluyor tabi. Bana lazım olan sürücüleri manuel olarak indirip uyumluluk ayarlarını seçerek kurdum. Sorunsuz çalışıyorlar.

Sürücüleri Windows 10 otomatik olarak kuruyor. Eğer aktif bir internet bağlantınız var ise internetten kendisi indiriyor.
Ben Windows 10'a geçtiğimde hiçbir sürücümü kurmamıştım. Çünkü MSI, destek bölümüne daha Windows 10 sürücüleri koymamış. Ama Windows 10, Rapid Depolama (AHCI SATA) Sürücüleri, HD Graphics Sürücüleri, Realtek HD Audio Sürücüleri vs. hepsini kendisi indirip kurmuş. Laptop'unuza özel Recovery gibi yazılımlar da bence sorunsuz çalışırlar. Çalışmazsa da @er36po 'nun dediği gibi uyumluluk moduna alarak da kurabilirsin.
İyi akşamlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı