Windows 10 lisans aktarma

Mr. KEY

Kilopat
Selamlar. Eski diz üstü bilgisayarımda Windows 10 Home Single Language yüklü. İlk satın aldığım zaman bile Windows etkin durumdaydı ve cihazın altında bir etikette uzun bir parola yazılıydı. Bu etiket zamanla çıktığı için ürün anahtarımı bilmiyorum. Laptop a format atınca bile ürün anahtarı istemiyor. Buradan orijinal bir Windows kullandığımı düşünebilir miyim? Orijinal olup olmadığını nasıl denetleyebilirim? Ek olarak bu lisans orijinal ise yeni aldığım sistemde bu Windows 10'u kullanabilir miyim?
Kullanırsam laptopta ki lisansım sona erer mi?
Ucuza satılan Windows 10 Key'leri öneriyor musunuz? 50-60 TL'ye satılan Windows 10 Key'ler gerçekten orijinal bir Windows sunuyor mu? Sıkıntı çıkarır mı?

Hocam bilgisayar özellikleri kısmından öğrenebilirsiniz ancak sizin Key büyük ihtimal OEM'dir. OEM olduğundan dolayı tek bir bilgisayarda çalışır, ikinci bir bilgisayarda çalışmaz.

50-60TL'ye satılan OEM kodlar genellikle laptoplardan alınmış oluyor veya CMD ile oluşturulmuş. Ben önermiyorum, en iyisi deneme sürümü :D.

Hocam bilgisayar özellikleri kısmından öğrenebilirsiniz ancak sizin Key büyük ihtimal OEM'dir. OEM olduğundan dolayı tek bir bilgisayarda çalışır, ikinci bir bilgisayarda çalışmaz.

50-60TL'ye satılan OEM kodlar genellikle laptoplardan alınmış oluyor veya CMD ile oluşturulmuş. Ben önermiyorum, en iyisi deneme sürümü :D.

Haklısınız deneme sürümünde her yerde etkinleştir yazısı çıkmasa çok güzel olacak.

Ucuz fiyata alınan OEM keyler orjinallik sunuyor. Windows güncellemelerini ve Microsoft desteğini sorunsuzca alırsınız. Ancak Microsoft ürünlerini ayrı olarak satın almanız gerekir (Office vs.).

3 senedir kullanmaktayım. HDD'den SSD'ye geçsem de sorun olmadı. OEM keyler anakarta işlenir. Sonsuza kadar format atsanız da Windows otomatik etkinleştirilir. Başka bilgisayara taşınamazlar (anakart değişeceği için).

Ucuz fiyata alınan OEM Key'ler orjinallik sunuyor. Windows güncellemelerini ve Microsoft desteğini sorunsuzca alırsınız. Ancak Microsoft ürünlerini ayrı olarak satın almanız gerekir (office vs.).

3 senedir kullanmaktayım. HDD'den SSD'ye geçsem de sorun olmadı. OEM Key'ler anakarta işlenir. Sonsuza kadar format atsanız da Windows otomatik etkinleştirilir. Başka bilgisayara taşınamazlar (anakart değişeceği için).

Teşekkür ederim. Bu durumda OEM Key alma yolu göründü. Güvenilir bir satıcı var mı bildiğiniz? Siz nereden almıştınız?

Site önerisine gerek olmaz. Adı duyulmuş bir oyun satış sitesi olsa yeterli. Örneğin Steam key satan büyük siteler var. Ben de onlardan birinden almıştım. Sitenin https bağlantı olmasına dikkat edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı