Windows 10 lisansı ile Windows 11 kullanılır mı?

Halpaziti

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba,
Windows 7'den 10'a geçişte KMS ile cracklenmiş Windows 7'lere dahi Windows 10 lisansı verilmişti. Windows 11'de böyle bir göz yumma yok sanırım.
Lisans almak istiyorum. Windows 10 ile 11 lisansları arasında yarı yarıya fiyat farkı var. Windows 10 lisansı satın alıp kurulum yaptıktan sonra Windows 11 temiz kurulumu yaptığımda kalıcı lisans elde edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 lisansı ile doğrudan Windows 11 lisanslanabiliyor.
Microsoft'un verdiği bilgilere göre konuşuyorum. Sitesinde Windows 7 ve 8.1 lisansı ile direkt yükseltebilme ile alakalı bir bilgi göremiyorum. Varsa da atabilirsiniz, yanlış biliyorsam düzeltirsiniz.

Sadece Windows 10 lisansı ile ücretsiz yükseltmeden bahsediliyor. Bu durumda 7 ve 8.1 lisansları önce Windows 10'a yükseltilmeli.

Microsoft'un verdiği bilgilere göre konuşuyorum. Sitesinde Windows 7 ve 8.1 lisansı ile direkt yükseltebilme ile alakalı bir bilgi göremiyorum. Varsa da atabilirsiniz, yanlış biliyorsam düzeltirsiniz.

Sadece Windows 10 lisansı ile ücretsiz yükseltmeden bahsediliyor. Bu durumda 7 ve 8.1 lisansları önce Windows 10'a yükseltilmeli.

Eski Windows 7 keylerini, Windows 11 sistemlere tanımlıyorum.
Hurdaya atılan Windows 7 notebookların keylerini Windows 11 sistemlere tanımladım.

Eski Windows 7 keylerini, Windows 11 sistemlere tanımlıyorum.
Hurdaya atılan Windows 7 notebookların keylerini Windows 11 sistemlere tanımladım.
Resmi olarak bir bilgi gösterebilir misiniz? Microsoft'un sitesinden özellikle.

Dediğiniz yöntem çalışıyor olabilir ama bunun çalışmama ihtimali de var. Başkaları hata alabilir. Bu sebeple en sağlıklı yöntemi belirtmek durumundayım.

Son düzenleme:

Dediğiniz yöntem çalışıyor olabilir ama bunun çalışmama ihtimali de var. Başkaları hata alabilir. Bu sebeple en sağlıklı yöntemi belirtmek durumundayım.

Windows 7 cihazlar yani donanımlar Windows 11 desteklemediği için. Bununla ilgili Microsoft açıklayıcı bir makalesi bulunmuyor.
Mevcut 5 adet Windows 7 lisans anahtarını Windows 11 işletim sistemine tanımladım.

Windows 7 cihazlar yani donanımlar Windows 11 desteklemediği için. Bununla ilgili Microsoft açıklayıcı bir makalesi bulunmuyor.
Mevcut 5 adet Windows 7 lisans anahtarını Windows 11 işletim sistemine tanımladım.
Tamam işte, resmi makale olmadığına göre sadece girme etme yoluyla tanımlama yapmışsınız.

Eski lisanslar Windows 10 ve 11 üzerinde çalışıyor. OEM key ise hata alınır başka bilgisayarda kullanılacaksa.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı