Windows 10 lisansını başka bilgisayara aktarma

Lykâss

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakında yeni bilgisayarıma geçeceğim. Birkaç kod sayesinde kullandığım Windows 10 Pro'nun Product ID ve Installed Key kodlarını buldum yeni bilgisayara geçtiğimde bu kodlar sayesinde Windows 10'u rahatlıkla bilgisayarıma kurabilirim değil mi ?

Arkadaşlar yakında yeni bilgisayarıma geçeceğim. Birkaç kod sayesinde kullandığım Windows 10 Pro'nun Product ID ve Installed Key kodlarını buldum yeni bilgisayara geçtiğimde bu kodlar sayesinde Windows 10'u rahatlıkla bilgisayarıma kurabilirim değil mi ?
Maalesef bu mümkün değil her kod bilgisayarla bütünleşir ve başkasına geçmez.

Maalesef bu mümkün değil her kod bilgisayarla bütünleşir ve başkasına geçmez.

Açıkçası yeni konu açmaya üşendim :) :)

Bugün yeni sistem topladık. Herneyse Windows 10 kurdum, ürün anahtarını atladım. Hali hazırda laptobumda ki Windows 7'yi Windows 10'a güncellediğimde ürün anahtarını not almıştım. Yeni topladığım sistemde ürün anahtarını girdiğimde kabul etti ancak Windows sürümünüzü yükseltin gibi bir seçenek çıktı, bende ne olacağını bilmediğim için hiç bir şeye tıklamadım. O yükseltme dediği ne gibi bir yükseltme ?

Ayrıca bir de şöyle bir sorum var; orijinal Windows 10 kurulu laptobuma korsan Windows 10 kurup, orijinal ürün anahtarını yeni sistemime girsem, yeni sistemdeki Windows'u orijinalleştirmiş olur muyum ?

Hocam anahtarlar donanımla bütünleşir yani A makinasının anahtarı B de çalışmaz. Verilecek olan yükseltme anahtarıda al yaz bunu diye verilmeyecek o anahtar yükseltme sırasında otomatik yenilenecek. Zaten verilse dahi al yaz diye oda başka bilgisayarda çalışmaz. Forumda korsana destek yok ama bu mesajıda korsandan atıyorum. :D

Hocam anahtarlar donanımla bütünleşir yani A makinasının anahtarı B de çalışmaz. Verilecek olan yükseltme anahtarıda al yaz bunu diye verilmeyecek o anahtar yükseltme sırasında otomatik yenilenecek. Zaten verilse dahi al yaz diye oda başka bilgisayarda çalışmaz. Forumda korsana destek yok ama bu mesajıda korsandan atıyorum. :D
O zaman ne diyosunuz ? Korsan crackleyip kullan gitsin mi :D

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eski laptopumda kullandığım orjinal Windows 8 anahtarını bu bilgisayarda da kullanabilmiştim. Eğer elindeki anahtar tek bilgisayar için değilse yeni bilgisayarında da kullanabilirsin. OEM anahtarlar başka bilgisayarlarda kullanılamaz. Windows 10'a yükselttikten sonra verilen anahtarların başka bilgisayarlarda çalışmıyor olması lazım. Komut istemine slmgr /dlv yaz ve anahtarın oem ya da retail olmasına bak. OEM ise başka bilgisayarda kullanamazsın.

Retail hocam,hadi diyelim olmadı siz demişsiniz ya crack falan acaba crack yaparsak windows 10 un dx 12 destekleme özelliği aktif olur di mi orjinaliyle farkı olmaz yani değil mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı