Windows 10 Lisansını Masaüstünden Dizüstüne Aktarma

allametr5444

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Masaüstünde hali hazırda lisanslı Windows 10 bulunuyor. Fakat üniversiteye gideceğimden dolayı laptop alacağım.Alacağım laptop FreeDOS (işletim sistemi yok) bu dizüstü bilgisayara masaüstündeki Windows'u aktarabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat'a (windows logosuna) basın, sonra direkt CMD yazın, orada Komut İstemcisi karşınıza çıkacaktır oraya girin. Açılan komut penceresine slmgr /dlv yazın enter'layın. 5-10 sn gibi bir süre içerisinde bir pencere belirecektir. Orada Ürün lisans kanalında eğer OEM yazıyorsa maalesef ürün anahtarınız BIOS'a yani anakartınıza gömülüdür demektir, eğer ki Retail yazıyor ise o halde lisans anahtarınızı başka bir bilgisayara taşımanız mümkündür.

Retail yazıyorsa size lisans anahtarınız gerek onu da ProduKey gibi basit bir programla öğrenebilirsiniz.
Programın Türkçe İndirme linki: http://www.nirsoft.net/utils/trans/produkey_turkish.zip

Ayrıca kendim bizzat ayrıca 30 TL gibi bir ücrete Windows 10 Pro lisans anahtarı satıyorum. İlgilenirseniz özelden yazabilirsiniz. İyi forumlar.

Başlat'a (windows logosuna) basın, sonra direkt CMD yazın, orada Komut İstemcisi karşınıza çıkacaktır oraya girin. Açılan komut penceresine slmgr /dlv yazın enter'layın. 5-10 sn gibi bir süre içerisinde bir pencere belirecektir. Orada Ürün lisans kanalında eğer OEM yazıyorsa maalesef ürün anahtarınız BIOS'a yani anakartınıza gömülüdür demektir, eğer ki Retail yazıyor ise o halde lisans anahtarınızı başka bir bilgisayara taşımanız mümkündür.

Retail yazıyorsa size lisans anahtarınız gerek onu da ProduKey gibi basit bir programla öğrenebilirsiniz.
Programın Türkçe İndirme linki: http://www.nirsoft.net/utils/trans/produkey_turkish.zip

Ayrıca kendim bizzat ayrıca 30 TL gibi bir ücrete Windows 10 Pro lisans anahtarı satıyorum. İlgilenirseniz özelden yazabilirsiniz. İyi forumlar.
Windows 10 Pro Lisans Anahtarını 30 TL'ye nasıl satabiliyorsun?

Windows 10 Pro Lisans Anahtarını 30 TL'ye nasıl satabiliyorsun?

Hocam soruna cevaben daha önceki bir konuda yazmış olduğum mesajı alıntılamak istiyorum.

Vatan'dan alacaksan eğer kesinlikle önce bir şubesine gitmeni tavsiye ederim. 3 hafta önce kuzenim için pc toplamak için gitmiştim. Asus Z170A anakart GTX1080 ile kampanyada idi. Şuan piyasa 703 TL kampanya ile 350 TL ye düşmüştü. İnternetten bakıldığında maalesef bu fırsatlardan yararlanılamıyor, bilgin olsun diye söylüyorum. Bellek olarak öneri yapabilirim yalnız anakartında öncelik karar kılmalısın. Ben kendim için kurduğum sistemde grafik programları ile de çalışacağımdan Ryzen 5 1600 tercih ettim, memnunum da. Yalnız kuzenimde intel 7700K işlemci var ve performans olarak onun sistemini gerçek anlamda güçlü bir şekilde taşıdığına şahit oldum. Sadece çekirdek anlamında değil yazılım anlamında da intel, birçok kasa bileşeni ile de uyumlu olduğunu unutmamak gerek. Maddi kısıtlaman yoksa intel'i de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsin.

N11'deki birçok kişi de tanıdığım kişilerden elde ediyorlar keyleri. Aynı forum çatısı altında olmamıza binaen böyle bir teklifte bulundum. Yanlış anlaşılma olmasın, dediğim gibi istersen yardımcı olabilirim. İyi forumlar tekrardan.

Windows bedava key veriyor zaten. Muhtemelen onu satıyor.

Hocam sana öncelikle üstün zekan, önyargıdan uzak, tarifsiz iyi niyetinden ötürü teşekkürü borç biliyorum. Yalnız elbette ki kurulum gerçekleştirebilmeniz adına Microsoft'un ücretsiz sağladığı key'leri ücret karşılığında satmıyorum. Ücretsiz bir ürünü satmak "dolandırıcılığa" girer ve bu yüklediğiniz kaldırabileceğinizden de büyük bir art niyetli ithaftır. Merak ettiğiniz şeyler olabilir, soru sormak da ücretsiz bu platformda. Yalnız direkt karalama yapmak önce bu forumda üye olabilmiş bir kişi için utanç verici bir zihniyet eksikliğinin göstergesi onun akabinde ise kalben eksik bazı niteliklerin kasıtlı olarak karşıya yansıtılması olarak nitelendirebilirim.

Bahsedilen ücretsiz Microsoft lisans anahtarlarına, daha önce forumumuzda açılan bu konudan ulaşabilirsiniz.
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Merak ettiğiniz konularda bilgim ve vaktim olduğu sürece yardımcı olmaya çalışıyorum. Lütfen siz değerli diğer üyelerimiz de aynı nezaketi ve hoş görüyü takınarak soru ve önerilerinizi aktarınız. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı