Windows 10 lisanssız kullanıma izin veriyor olabilir mi?

Tcoat

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Windows 10 ISO dosyalarını Microsoft'tan indirdim ve en az 7 8 bilgisayara kurdum ve lisans anahtarım yok seçeneğini seçtim. Aylardır Windows 10 orijinal değil uyarısı vermiyor. Sadece bana değil diğer kurduğum bilgisayarlarda da bu uyarı karşılaşmadılar. Acaba işletim sistemini yaygın tutmak veya korsan kullanımdan doğan güvenlik açıklarından dolayı lisanssız kullanımı gevşetmiş olabilirler mi?

Windows 10 ISO dosyalarını Microsoft'tan indirdim ve en az 7 8 bilgisayara kurdum ve lisans anahtarım yok seçeneğini seçtim. Aylardır Windows 10 orijinal değil uyarısı vermiyor. Sadece bana değil diğer kurduğum bilgisayarlarda da bu uyarı karşılaşmadılar. Acaba işletim sistemini yaygın tutmak veya korsan kullanımdan doğan güvenlik açıklarından dolayı lisanssız kullanımı gevşetmiş olabilirler mi?
Zaten kullanabiliyorsun?

Tam hatırlamıyorum ama daha önce o bilgisayarda etkinleştirme yaptıysan format attıktan sonra bile tekrar etkinleştirmene gerek kalmıyordu. Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştirme kısmından kontrol edin, orada ne yazıyor?

Windows 10, Windows 8 gibi değil. Yani bilgisayarı açtığında sana "Beni etkinleştir!" diye ültimatom vermiyor. Sadece ekranın sağ altında Windows'u etkinleştir yazıyor ve kişiselleştirme yapamıyorsun. Onun dışında etkinleştirme yapmasan bile kullanabiliyorsun, süre sıkıntısı yok diye biliyorum.

Microsoft hesabım dijital lisans ile etkinleştirilmiş ne zaman nasıl oldu hiçbir fikrim yok ama neyse üzümünü ye bağını sorma :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı