Çözüldü Windows 10 logoda kalma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

micady

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar acilirken siyah arka plan uzerine Windows logosunun oldugu aşamada donup kaliyor. Onarim baslattim, geri yukleme noktalarina gitmeyi denedim fakat hata verdi. Bilgisayarima daha yeni temiz kurulum yaptim. Formatsiz bir cozum yolu ariyorum. Yardimci olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Degistirmeli miyim?
Windows güncelleme kaynaklı bu tip sorunlar olabiliyor. Güncelleme esnasında yanlış giden bir olay(güç kesintisi, güncellemeyi etkileyen bir çakışma vs.). Diskiniz sağlam gözüküyor. Büyük ihtimalle bir daha böyle bir hata yaşamayacaksınız. İyi forumlar.

Arkadaslar hatanin nedenini buldum. Windows ozelliklerini ac kapattan Hyper-V isimli ozelligi acmak. Ben ilk hatayi aldigimda nox adli programi kurmustum actigimda hata veriyordu. Arastirdigimda bu ozelligi acmam gerektigi yaziyordu. Actim ve yeniden baslattim. Onarma hicbir ise yaramadi. Temiz kurulum yaptiktan sonra tekrar noxu kurdum. Ve tekrar ayni hatayi aldim (nox) Olay tekrarlandi ve tekrar temiz kurulum yaptim.

Bilgisayar acilirken siyah arka plan uzerine Windows logosunun oldugu aşamada donup kalıyor. Onarim baslattim, geri yukleme noktalarina gitmeyi denedim fakat hata verdi. Bilgisayarima daha yeni temiz kurulum yaptim. Formatsiz bir cozum yolu ariyorum. Yardimci olabilir misiniz?

Bende de aynı sorun vardı, araştırıp buldum. Windows 10'nun salakça bir ayarı yüzünden. Hızlı başlatma ayarı ve onu kapattıktan sonra hızda da bir azalma olmadı. Artık ilk seferde açılıyor. Arama kutucuğuna güç yazın-güç planını düzenleyi tıklayın-yukarıdan bir önceki sekme olan güç seçeneklerine gidin-sol tarafta güç düğmelerinin yapacaklarını tıklayın-"hızlı başlatmayı açta"ki kutucuğun işaretini kaldırın-aşağıdan değişiklikleri kaydeti tıklayın-geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı