Windows 10 LTSB vs LTSC

blacx1

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Lenovo IdeaPad 3 laptop var. 4 GB RAM ve 128 GB SSD'li. Çok fazla RAM tüketimi var. Windows 10 Home var. Windows 10 LTSB kurdum, %20 bellek kullanımı ama grafik driverini tanıtamadım. Windows 10 LTSC kurduğumda ise Windows 10 Home gibi boşta %48 RAM kullanımı var. Bu değerler neden böyle? Cevaplarınızı bekliyorum.

Hocam zaten 4 GB RAM'iniz var. Hem başlangıç uygulamaları hemde Windows ile 2 GB kullanım normal fakat LTSB'de bu kadar düşük olmasına anlam veremedim.

Hocam zaten 4 GB RAM'iniz var. Hem başlangıç uygulamaları hemde Windows ile 2 GB kullanım normal fakat LTSB'de bu kadar düşük olmasına anlam veremedim.

LTSB zaten çok düşük RAM kullanır. 4 GB RAM'in eğer Search, Defender ve Update kapatıldıysa 1 GB'ını kullanır.

RAM kullanımını azaltmak için dediğim şeyleri kapatın, LTSC'de de sorun çözülür. Güncelleme kurarsanız sistem şişip yavaşlar. Haberiniz olsun.

2016 LTSB'nin desteği bile bitti. 2019 LTSC de güncel sisteme kurulacak bir Win 10 sürümü değil. Bunlar eski sistemlerin ilacı sadece. Konu sahibine de uyacak iki sürüm. Niye güncel sistemleri ya da Windows'u tartışıyorsunuz ki? Home ve Pro'ya kıyasla daha hafif kalan iki sürümden ve düşük bir laptoptan bahsediyoruz.

Geri
Yukarı