Windows 10 LTSC 2019 Sürümü Nasıldır?

Akonftt

Decapat
Sizce bu LTSC sürümü nasıldır? Oyun için iyi midir?
Ekran Alıntısı.PNG

Genellikle iş hayatındaki kişilerin kullandığı bir sistem. Modifiye Windows'larda da kullanılıyor aynı zamanda fakat oyun için Windows 10 Home kullanmak en iyisidir. Bu işletim sisteminde kullanmayacağınız dolu özellik var. En hafif Windows 10 Home'dur zaten.
Bu arada LTSC dediğimiz versiyon PRO'dan bile daha ağırdır. Haberiniz olsun. :)

LTSC en hafif Windows 10 sürümüdür. Ağır güncellemeleri de almadığı için en kararlı sürümdür ayrıca. Kullanmanızın bir sakıncası yok. Orjinal lisans bulunması zor sadece. Pro'dan ağır olduğu bilgisi yanlış. Mağaza olmadığı için en hafif işletim sistemi LTSC'dir. En az kaynak tüketimi yapan işletim sistemi de budur. Deneyip kendiniz görebilirsiniz.

Oyun için iyi midir?
Pro ve Home'dan farkı yok. Çok az farklar olur mesela darboğaz oluyorsa azaltabilir.

Bu yılın 4.çeyreğinden itibaren LTSB yerine LTSC diye anılacak olan hizmet. Hafif stabil hızlı bir Windows 10 türü. Gereksiz mağaza ve benzeri hizmetleri barındırmaz ve bazı programlar klasik haliyle çıkar. Zaten çok köklü büyük değişiklik gösteren güncellemeler bu sürüme gelmiyor diye biliyorum. Yani performansı iyi.

Bu yılın 4.çeyreğinden itibaren LTSB yerine LTSC diye anılacak olan hizmet. Hafif stabil hızlı bir Windows 10 türü. Gereksiz mağaza ve benzeri hizmetleri barındırmaz ve bazı programlar klasik haliyle çıkar. Zaten çok köklü büyük değişiklik gösteren güncellemeler bu sürüme gelmiyor diye biliyorum. Yani performansı iyi.

LTSC sürümü optimizasyon, driver destegi gibi konularda sıkıntı yaratır mı?

LTSC sürümü optimizasyon, driver destegi gibi konularda sıkıntı yaratır mı?
Hayır. Windows 10 Pro, Home, Education gibi aynı şekilde desteği var. Sadece Windows 10 S sürümü bu konuda farklıdır. Windows 10 S sürümüne tüm sürücüler kurulamaz. .exe tabanlı uygulamalar çalıştırılamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı