Çözüldü Windows 10 M.2 SSD ile 26 saniyede açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aaPeppe

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım 2 gündür 9 saniye açılma süresinden 26 saniyeye çıktı.

BIOS güncel.
Windows 10 Update kapalı. (Arkadaşımın bilgisayarında da kapalı M.2 SSD'si olmamasına rağmen benden daha kısa sürede açılıyor)

Bileşenlerim;

GTX 1050 Ti 4 GB DDR5(DX12) PCI-e 3.0 ekran kart.
Kingston 500GB A2000 serisi NVMe M.2 SSD (okuma 2200 MB / yazma 2000MB) (yazılımından kontrol ettim hiçbir sorun yok.)
Kingston 12 (8+4) DDR4 RAM.
AMD Ryzen 3 2200G socket AM4 3.7GHz 6MB önbellek 65W işlemci.
Anakart Gigabyte H110M-S2.

Böyle siyah bir ekranda 15-20 saniye bekliyor sonradan Gigabyte logosu geliyor burada da 5 saniye bekliyor ardından Windows açılıyor.

IMG_20210111_105214.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam garanti varsa gönderebilirsiniz ama neden geç açıldığını anlamadım.
Alalı 2 ay oldu olmadı 2 gündür bu sorun var bende anlamadım. İlk başta 30 saniyeydi sonrasında internette araştırma yapıp birkaç ayar yaptıktan sonra 26 saniyeye düşürdüm
Fastboot enabled yaptım sorun aynı :(
Edit: Sorun çözüldü kasamdaki USB portu bozuk olduğundan dolayı her defasında Bluetooth cihazını onarmaya çalışıyor bu yüzden geç açılıyor. Şu anki süre 7,5 saniyeye inmiş durumda.
Hocam garanti varsa gönderebilirsiniz ama neden geç açıldığını anlamadım.
Alalı 2 ay oldu olmadı 2 gündür bu sorun var bende anlamadım. İlk başta 30 saniyeydi sonrasında internette araştırma yapıp birkaç ayar yaptıktan sonra 26 saniyeye düşürdüm
Fastboot enabled yaptım sorun aynı :(
Edit: Sorun çözüldü kasamdaki USB portu bozuk olduğundan dolayı her defasında Bluetooth cihazını onarmaya çalışıyor bu yüzden geç açılıyor. Şu anki süre 7,5 saniyeye inmiş durumda.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı