Windows 10 MacBook Pro üzerine macOS nasıl kurulur?

Cr4T1v3

Kilopat
Daha fazla  
İşletim sistemi olarak içerisinde sadece Windows 10 Pro bulunan bir "2009 MacBook Pro A1278 model" cihaza uygun macOS sürümünü kurmaya çalışıyorum. Şu ana kadar araştırarak ulaştığım ve denediğim yöntemler aşağıdadır.
  • Cihazda sadece 1 adet HDD (240GB) bulunuyor ve işletim sistemi olarak sadece Windows 10 Pro kurulu, diğer bir Partition mevcut değil.
  • Recovery menüsüne erişemiyorum.
  • Online Recovery menüsüne erişemiyorum sanırım cihaz bu özelliği desteklemiyor.
  • TransMac yazılımını kullanarak Yosemite kurulum medyası oluşturdum fakat option tuşunu basılı tutarak girdiğim ekranda USB gözükmüyor. (Oluşturduğum Boot edilebilir USB GPT olarak oluşmuyor)
  • Windows'a geçiş işlemi için Bootcamp kullanılmamış yani bilgisayarda Bootcamp bulunmuyor.
  • iMac kullanarak terminal aracılığıyla App Store üzerinden indirdiğim MojaveOS ile kurulum medyası oluşturdum ve Boot ettim fakat Boot ettikten sonra "prohibition" (yasak, girilmez, erişilmez) simgesi ekrana geldi bir süre sonra cihaz kapandı. Tekrar denediğimde de sonuç aynıydı.
Bu cihazı tekrar nasıl macOS işletim sistemine geçirebilirim?

istediğin işletim sisteminin ISO dosyasını indir sonra USB ne yazdır sonra PC'yi kapat açarken USB ile başlat ISO dosyasını kur.

Son düzenleyen: Moderatör:
istediğin işletim sisteminin ISO dosyasını indir sonra USB ne yazdır sonra pc ni kapat açarken USB ile başlat iso dosyasını kur
Şu ana kadar "Yosemite" versiyonunu dediğiniz gibi kurmayı denedim. Dosyalar ".dmg" uzantılıydı. USB yazdırmak için de bahsettiğim gibi transmac kullandım. Fakat Boot seçim ekranında USB gözükmüyor bu sebeple USB'den başlatamıyorum cihazı.

Geri
Yukarı