Windows 10 Mağaza Açılmama Sorunu

onur42

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 işletim sistemine ilk geçtiğimde hiçbir problem yoktu. Yaklaşık 4 ay önce geçtim. Bütün uygulamalar ve mağazayı sorunsuzca kullanıyordum. Fakat son zamanlarda ne kadar süredir hatırlamıyorum. Ne mağazaya girebiliyorum ne de mağazadan indirilmiş uygulamaları (örneğin fotoğraflar videolar) kullanabiliyorum.

Bu sorunla ilgili aldığım hataları resimde gösterdim. Bu soruna ek yaptığım araştırmalarda ;
  • Bu sitedeki sorun çözümlerini , sorun gidericileri denedim ancak "SORUN BULUNAMADI" ve "sorun giderici bu Windows sürümünde geçerli değil" sonuçlarını aldım.
  • Windows işletim sistemim tam sürüm ve orijinal.
  • çeşitli "CMD ve WSRESET" komut yöntemlerini kullandım. Herhangi bir değişim olmadı
  • Bende mağaza açılamıyor demeyip, açılır gibi olup kapanıyor yani tamamen anormallik var.
  • Sistem geri yüklemeyi düşündüm ancak sorunun ne zaman başladığını bilmiyorum. o zamandan bu yana birçok yüklediklerim var.
  • Tüm sürücüler ve ekran kartım güncel
Konuyla alakalı ne yapmam gerek yani Windows'u tekrar mı kurmalıyım, yada başka bir çözüm yöntemi bulunmakta'mı bana yardımcı olursanız teşekkür ederim.

mağaza hatası 1.png

mağaza hatası 2.png

Başka çözüm yolları da var. Benim önerdiğim yöntem ile yükseltme yaparmış gibi ayarları koruyarak Windows 10 üstüne Windows 10 kurarak sorunu çözebilirsiniz. Tamir kurulumu da diyebiliriz. Dosyalarınız, programlarınız ve ayarlarınız değişmez. Kısacası düzeniniz bozulmaz.

Dosya yapısının bozulması gibi Windows kaynaklı bir sorunsa tekrar kurulum yaparak sorunu çözebilirsiniz. Tekrar kurulum yapınca dosyalarınız, programlarınız ve ayarları kaybolmaz. Tekrar kurulum yapmak için elinizde Windows 10 10586 iso dosyası mevcutsa içini sıkıştırma programı ile açıp setup.exe çalıştırıp otomatik olarak seçilen ayarları koruma seçeneği ile kurulum yapmanız. Iso dosyası elinizde mevcut değilse benzer şekilde Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile kurulum başlatabilirsiniz.

Kaynak: How To Reinstall Windows 10

Ben bilgisayarımı aldığımda, Windows 8 sistemi vardı. Ancak Windows 10 sistemine otomatik geçiş şeklindeydi. Yani ben bilgisayarı açınca direk kendi kurdu. Şimdi ben söylediğiniz Windows 10 Medya oluşturma Aracı Windows 10 dosyalarını indiriyorum bu şekilde mevcut sistemime yükleyebilir miyim sistemi?
win 10.png

Tekrardan kurulum yaptım. Ancak mağaza da bir değişim olmadı. Halen açılmıyor ve uygulamalarını da kullanamıyorum.

Yaptığım bir ayardan dolayımı böyle oldu. Windows ayarları mı sıfırlamanın bir yolu var mı? "wsreset" uygulamasını denedim. Başka nereden yapılır bilmiyorum.

Tekrardan kurulum yaptım. Ancak mağaza da bir değişim olmadı. Halen açılmıyor ve uygulamalarını da kullanamıyorum.

Yaptığım bir ayardan dolayımı böyle oldu. Windows ayarları mı sıfırlamanın bir yolu var mı? "wsreset" uygulamasını denedim. Başka nereden yapılır bilmiyorum.

Hocam olmuyorsa Windows'u sıfırlamayı deneyin. ayarlar menüsünü açın güncelleştirme ve güvenliğe girin kurtarmaya girip bu bilgisayarı sıfırlamaya basın. oradan verileri yedeklemek istiyorsanız yani silinmesini istemiyorsanız seçebilirsiniz ama tavsiyem her şeyi silip yeni kurulum yapmanızdır tabi dosyalarınızın yedeğini alın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı