Windows 10 Mağaza Açılmaması

Om3rDoruk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba bu sorun aslında bir kaç haftadır var ama önemsemiyordum artık konuyu açıp sorayım dedim. Kısaca mağazaya giremiyorum mağazaya tıklayınca mavi bir ekran geliyor sonra kendi kendine kapanıyor uygulama ayrıca simgeside gözükmüyor herhalde silindi nasıl düzeltebilirim bunu ? Klasik format demeyin format atmam mümkün degil şuan.

Yardımcı olacak arkadaş var mı ?

Dosya Ekleri

• mağaza sorunlu.JPG
    mağaza sorunlu.JPG
    19,8 KB · Görüntüleme: 178
Bu komutu yönetici komut satırından çalıştırın. Sonucu resimle geri dönüş yapın.
Kod:
sfc /scannow

Bu arada sadece mağaza mı bozuk? Yoksa diğer uygulamalarda da bozukluk var mı?

Yeni kullanıcı açmadan da sorunu çözebilirsiniz. Burada yazılanları deneyin.
BEST FIX: Windows 10 Store Won’t Open - Appuals.com

Yazılanları yapınca sorun çözülmezse kesin çözüm olarak herkese önerdiğim tekrar kurulum yöntemiyle dosyalarınızı, programlarınızı ve ayarlarını kaybetmeden sorunu çözebilirsiniz. Düzeniniz aynı şekilde kalacak. Yeni kullanıcı açınca bir sürü ayarları tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Tekrar kurulum için elinizde Windows 10 10586 iso dosyası varsa içini sıkıştırma programıyla açıp setup.exe çalıştırın. Kurulum USB'si varsa gene setup.exe çalıştırabilirsiniz. Elinizde kurulum dosyaları yoksa Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile de benzer şekilde kurulum başlatabilirsiniz. Kurulum için herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok. Sadece ileri ileri ileri demeniz yeterli. Otomatik olarak ayarları koruma seçeneği ile kurulum yapılacak.

Benim de bazı uygulamalar tıklanmamaya başlamıştı. Powershell komutları vardı sorunu çözmek için çalıştırınca mağaza açılmaz oldu. Bu yöntemle sorunu çözdüm.

Bu komutu yönetici komut satırından çalıştırın. Sonucu resimle geri dönüş yapın.
Kod:
sfc /scannow

Bu arada sadece mağaza mı bozuk? Yoksa diğer uygulamalarda da bozukluk var mı?
Hocam ban yediğim için cevap yazamadım kusura bakma. Dün verdiğin çözümleri denedim olmadı aslında dahada kötü yaptı. Eskiden sadece mağaza çalışmıyor uygulamalar çalışıyordu şimdi hiç biri çalışmıyor o verdiğin linkteki son işlemi yapınca. Format şart oldu ama ben buna hiç usb ile uğraşmasam da ayarlar kısmından sistem sıfırlaması yapsam düzelir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı