Windows 10 Mağaza Açılmaması

Formata gerek yok, yeni hesap açmaya da gerek yok. Yazdıklarımı okumadınız mı? Sorun çözülmezse bu yöntemi uygulamanızı söylemiştim. Ben de komutları çalıştırınca daha kötü olduğunu söylemiştim.

Yazılanları yapınca sorun çözülmezse kesin çözüm olarak herkese önerdiğim tekrar kurulum yöntemiyle dosyalarınızı, programlarınızı ve ayarlarını kaybetmeden sorunu çözebilirsiniz. Düzeniniz aynı şekilde kalacak. Yeni kullanıcı açınca bir sürü ayarları tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Tekrar kurulum için elinizde Windows 10 10586 iso dosyası varsa içini sıkıştırma programıyla açıp setup.exe çalıştırın. Kurulum USB'si varsa gene setup.exe çalıştırabilirsiniz. Elinizde kurulum dosyaları yoksa Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile de benzer şekilde kurulum başlatabilirsiniz. Kurulum için herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok. Sadece ileri ileri ileri demeniz yeterli. Otomatik olarak ayarları koruma seçeneği ile kurulum yapılacak.

Benim de bazı uygulamalar tıklanmamaya başlamıştı. Powershell komutları vardı sorunu çözmek için çalıştırınca mağaza açılmaz oldu. Bu yöntemle sorunu çözdüm.

Siz benim dediğim yöntemi uygulayın. Kesim çözümdür. Programlarınız, ayarlarınız, dosyalarınız kısacası düzeniniz bozulmadan sorun düzelecek.

Formata gerek yok, yeni hesap açmaya da gerek yok. Yazdıklarımı okumadınız mı? Sorun çözülmezse bu yöntemi uygulamanızı söylemiştim. Ben de komutları çalıştırınca daha kötü olduğunu söylemiştim.
hocam aslında şöyle 1 2 aydır baya virüslü yerlere girdim pc iyice kasmaya başladı bende format atarım daha iyi olur dedim sıfırlama yapsam ayarlar menüsünden düzelir mi bu hata hem formatıda aradan çıkarırım.

Virüs varsa antivirüs ile temizlersiniz. Kasma sorunu ile ilgili de yardımcı olurum. Tabi sizin bileceğiniz iş temiz kurulum da kesin çözümdür. Sıfırlama yapmanızı önermem. Sorun yaşayanlar oluyor. Benim dediğim yöntemde otomatik olarak seçilen ayarları koruma seçeneğine tıklayarak çıkan 3 seçenekten 2. si temiz kurulum başlatır. 3. sü C sürücüsünü silip kurulum başlatır. Bu yöntemle USB kullanmanıza gerek kalmıyor.

Virüs varsa antivirüs ile temizlersiniz. Tabi sizin bileceğiniz iş temiz kurulum da kesin çözümdür. Sıfırlama yapmanızı önermem. Sorun yaşayanlar oluyor. Benim dediğim yöntemde otomatik olarak seçilen ayarları koruma seçeneğine tıklayarak çıkan 3 seçenekten 2. si temiz kurulum başlatır. 3. sü C sürücüsünü silip kurulum başlatır. Bu yöntemle USB kullanmanıza gerek kalmıyor.

o zaman bu yöntemle herşeyi sıfırlasam verilerimi yedeklerim sorun degil hem kökten çözüm olur hemde bilgisayarım sıfırlanmış olur

Bilgisayar bilginiz biraz varsa sizin için 2. seçenek ile 3. seçenek arasındaki tek fark C sürücüsünün temizlenmesi olur. Çünkü C sürücüsündeki klasörlerin akibetinin farkındasınızdır. Eski sistemden dosya kalmasın istiyorsanız kişisel dosyalarınızı saklayıp 3. seçenekle kurulum yapın.

Bilgisayar bilginiz biraz varsa sizin için 2. seçenek ile 3. seçenek arasındaki tek fark C sürücüsünün temizlenmesi olur. Çünkü C sürücüsündeki klasörlerin akibetinin farkındasınızdır. Eski sistemden dosya kalmasın istiyorsanız kişisel dosyalarınızı saklayıp 3. seçenekle kurulum yapın.
Sorunu anca formatla çözdüm. Ama normal sıfırlama yaptım windows 10'un kendi özelliği olan usb ile değil.

Sıfırlama yapmanıza gerek yoktu. Dediğim yöntemi denemediniz herhalde. Benzer sorunu ben söylediğim yöntemle çözdüm. Dosyalarınız, programlarınız ve ayarları kaybolmadan sorun çözülecekti.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı