Windows 10 masaüstü arka plan hiç değişmesin

Sanırım başkasının gelip değiştirmemesini istiyorsunuz. Zamanında liseye giderken yaptığımız bir şeyi anlatacağım. Şu an denemediğim için işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorum. Windows+R ile gpedit.msc yazıp grup ilkesini aç. Sonra sol tarafta kullanıcı yapılandırması > yönetim şablonları > tüm ayarlar kısmına gel. Yukarıda ayar kısmına tıkla ki isime göre sıralasın. Orada "Masaüstü arka planını değiştirmeyi engelle" diye bir şey var. Biz bunu açardık ve millet değiştiremezdi.
İnternette okuduğuma göre grup ilkesi Windows 10 Pro sürümünde var. Benimki Home Single Language ve şuradaki linkten indirdiğim .exe ile grup ilkesine ulaşabildim. 64 bit kullanıyorsan 64 biti aç. Açılan siyah ekran kendiliğinden kapanana kadar bekle, sonrasında gpedit.msc yazmaya çalış.
Şifresi zaten yanında yazıyor yine de söyleyeyim: "sordum".

Site yasaklı sitelerde yok. Bu yüzden linkin sorun çıkartacağını sanmıyorum. Bilgisayarınızda oluşabilecek sorunlardan herhangi bir sorumluluk kabul etmem.

Benim bildiğim bulunuyor. Keşke bildiğim kadarıyla deseydiniz.

Hocam programı indirip kurdum ama işe yaramadı windows 10 home sürümü bundan olabilir belki.
@CanerKorkmazli, belirttiğim yöntemi uygulayabilirsin. Ayarlar üzerinden duvar kağıdını değiştirmelerine izin verilmeyecektir.

"Masaüstü duvar kağıdı" ve "Masaüstü arkaplanı değiştirmeyi engelle" kısımlarını engelle yaptım ama herhangi bir resime sağ tık arka plan olarak seç dediğimde değişiyor gene, bilgisayarı yeniden başlattım gene değişiyor anlamadım bir türlü :D

Hocam bahsettiğiniz yöntemle sadece arka plan tek renk oluyor sanırım.Benim mevcut resim var masa üstünde onun değiştirilmesini engellemeye çalışıyordum :)
Sanırım başkasının gelip değiştirmemesini istiyorsunuz. Zamanında liseye giderken yaptığımız bir şeyi anlatacağım. Şu an denemediğim için işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorum. Windows+R ile gpedit.msc yazıp grup ilkesini aç. Sonra sol tarafta kullanıcı yapılandırması > yönetim şablonları > tüm ayarlar kısmına gel. Yukarıda ayar kısmına tıkla ki isime göre sıralasın. Orada "Masaüstü arka planını değiştirmeyi engelle" diye bir şey var. Biz bunu açardık ve millet değiştiremezdi.
İnternette okuduğuma göre grup ilkesi Windows 10 Pro sürümünde var. Benimki Home Single Language ve şuradaki linkten indirdiğim .exe ile grup ilkesine ulaşabildim. 64 bit kullanıyorsan 64 biti aç. Açılan siyah ekran kendiliğinden kapanana kadar bekle, sonrasında gpedit.msc yazmaya çalış.
Şifresi zaten yanında yazıyor yine de söyleyeyim: "sordum".

Site yasaklı sitelerde yok. Bu yüzden linkin sorun çıkartacağını sanmıyorum. Bilgisayarınızda oluşabilecek sorunlardan herhangi bir sorumluluk kabul etmem.

Benim bildiğim bulunuyor. Keşke bildiğim kadarıyla deseydiniz.

hocam bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi :)

bu sayfadan etkin yapacağım sanırım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı