Windows 10 masaüstü ekrana sığmıyor

KadirhanCoach

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Spor Eğitmeni
Masaüstü ekrana sığmıyor. Ekran kartı programından ölçekleme yaptığımda bilgisayarın hızı düşüyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük ayarlarımı sürekli değiştirdim ama bir sonuca ulaşamadım. Gpu ölçeklendirme kullanmadan ekrana sığamıyorum. Kullandığım zaman ekrana sığıyorum fakat bilgisayarım yavaşlıyor.
Ekran kartı = MSİ RX470 46 256BİT
Monitörünüzde "E" tuşu varsa ona basın otomatik ayar yapıyor.
Pc monitörü değil. Televizyon.
Ekran kartı sürücünüz kurulu mu?

Evet kurulu. Ekran kartı sürücüsünden yapıyorum zaten GPU ölçeklendirmeyi.

Çözünürlük ayarlarımı sürekli değiştirdim ama bir sonuca ulaşamadım. GPU ölçeklendirme kullanmadan ekrana sığamıyorum. Kullandığım zaman ekrana sığıyorum fakat bilgisayarım yavaşlıyor.
Ekran kartı = MSI RX470 46 256Bit.

PC monitörü değil. Televizyon.

Evet kurulu. Ekran kartı sürücüsünden yapıyorum zaten GPU ölçeklendirmeyi.

Masaüstünde simgeler mi çok büyük menüler dahil her şey mi?
Mesela sağ tık yapınca açılan menü gibi?

Masaüstünde simgeler mi çok büyük menüler dahil her şey mi?
Mesela sağ tık yapınca açılan menü gibi?

Menüler dahil her şey fazlasıyla büyük. Ekran kartı programım üzerinden ölçeklendirme yapıyorum. 3 oran küçültüyorum düzeliyor. Ama bu sefer de PC yavaşlıyor.
Sonra en boy oranı tam panel gibi seçenekler var onlarla oynuyorum düzeliyor. Ama bir oyun veya programa girdiğimde çıkış yaptığımda tekrar yavaşlıyor.

Menüler dahil her şey fazlasıyla büyük. Ekran kartı programım üzerinden ölçeklendirme yapıyorum. 3 oran küçültüyorum düzeliyor. Ama bu sefer de PC yavaşlıyor.
Sonra en boy oranı tam panel gibi seçenekler var onlarla oynuyorum düzeliyor. Ama bir oyun veya programa girdiğimde çıkış yaptığımda tekrar yavaşlıyor.
Ekran görüntüsü atma şansınız varmı

Geri
Yukarı