Windows 10 Masaüstünü 7 Adımda Daha güzel Yapmak

YILSUK11

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar, bugün Windows 10 işletim sisteminde masaüstünüzü 7 adımda nasıl daha güzel hale getirebilirsiniz ondan bahsedeceğim. Öncelikle bu işlemi yapmak tamamen ücretsizdir ve de oyunlarda gereksiz FPS düşüşüne yol açmamaktadır. Hadi lafı daha uzatmadan başlayalım.

Adsız-min.png

1- Microsoft Store mağazasına giderek TranslucentTB indirin.
Adsız2-min.png

2- Görev çubuğuna sağ tıklayın ve görev çubuğunu kitle tikini kaldırın. Resimdeki gibi olmalı.

Adsız4-min.png

3-Görev çubuğuna sağ tıklayın. Ardından araç çubuklarından bağlantılara tıklayın.

Adsız5-min.png

4-Eklediğimiz bağlantıların başında 2 adet paralel çizgi olacak. O çizgilerden tutup en sola doğru sürüklüyoruz.

Adsız6-min.png

5- Bir önceki adımı yaptıktan sonra simgelerin en sağda olması gerekiyor. Simgeleri de çizgilerden tutup bu sefer ortalayacak şekilde sürüklüyoruz.

Adsız7-min.png

6- Bağlantılara sağ tıklıyoruz ve başlığı göster kısmındaki tiki kaldırıyoruz.

Adsız8-min.png

7- Artık son adımımız, neredeyse bitti. Görev çubuğuna sağ tıklayıp "Tüm araç görev çubuklarını kilitle" seçeneğine tik atıyoruz.
2.png

Bonus: Eğer görev çubuğundaki simgeler gözünüze büyük geldiyse. Görev çubuğu ayarlarından "Küçük görev çubuğu düğmelerini kullan" seçeneğini aktif edebilirsiniz.
Adsız9-min.png

Tüm adımlar bitti, artık sadece masaüstünüze bakarak saatlerce keyifli vakit geçirebilirsiniz 😄.

1616677460484.png

Hocam yaptım oldu fakat başka sekmedeyken böyle olmasını istemiyorum görev çubuğunun başka sekmedeyken masaüstü hariç.

1616677506013.png

Hocam araştırdım ve nasıl yapıldığını buldum.

1616678057808.png

Burdaki Clear'i normal yaptığınız zaman başka sekmede yani masaüstü haricinde eski halinde olacaktır.

Son düzenleme:
Wallpaper Engine'deki sese duyarlı Windows duvar kağıdıyla da gerçekten hoşuma gitti. Bu simgelerin ortada olması lazımmış onu farkettim :)

1616685564220.png

İkonları Bağlantılar kullanarak değil de TaskbarX ile yapmanız daha iyi. Bağlantılarda bir kaç program açıldıktan sonra ikonlar sağa doğru kaymaya başlayacaktır. TaskbarX programı bu ikonları otomatikmen ortalıyor.

İkonları Bağlantılar kullanarak değil de TaskbarX ile yapmanız daha iyi. Bağlantılarda bir kaç program açıldıktan sonra ikonlar sağa doğru kaymaya başlayacaktır. TaskbarX programı bu ikonları otomatikmen ortalıyor.
Evet, TaskbarX ile yapılması daha doğru ancak TaskbarX Microsoft Store da ücretsiz değil o yüzden adresler yöntemini uyguladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı