Çözüldü Windows 10 masaüstünü şekillendiremiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Quanble

Hectopat
Merhaba. Masaüstümü istediğim şekile sokamıyorum. Dün bilgisayarımı kapatmadan önce masaüstümde kimi dosyalar sağ tarafta dip dibe diziliydi kimisi de sol tarafta durmaktaydı (yaklaşık 1 yıldır bu şekilde kullanıyorum). Ancak aralarında çok az boşluk vardı. Simgeleri kılavuz çizgisine hizala özelliği açıktı. Bugün PC'yi açtım, tüm simgeler sol tarafa toplanmış. Kılavuz çizgisine hizalama yine açık. Ancak simgeler arasında olması gerekenden fazla boşluk var. Nasıl düzeltebilirim?

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Masaüstümü istediğim şekile sokamıyorum. Dün bilgisayarımı kapatmadan önce masaüstümde kimi dosyalar sağ tarafta dip dibe diziliydi kimisi de sol tarafta durmaktaydı (yaklaşık 1 yıldır bu şekilde kullanıyorum). Ancak aralarında çok az boşluk vardı. Simgeleri kılavuz çizgisine hizala özelliği açıktı. Bugün PC'yi açtım, tüm simgeler sol tarafa toplanmış. Kılavuz çizgisine hizalama yine açık. Ancak simgeler arasında olması gerekenden fazla boşluk var. Nasıl düzeltebilirim?

Eki Görüntüle 1466244
Simgelerin boyutunu değiştirin.
1658998040218.png

CTRL'ye basılı tutun, fare tekerleğini geriye ve ileriye doğru hareket ettirin.
Simge boyutunu değiştirmekle hiç bir farkı yok. Dolayısıyla çözüm olmuyor maalesef.

Durduk yere olduysa çözünürlüğü de kontrol edin arkadaşların dediği gibi ctrl + tekerlek ile düzelir çözünürlüğü değiştirip yine eski haline getirmeyi dene.
Kontrol ettim ancak bir sorun gözükmüyordu.

Oturumu kapatıp tekrardan açın. Düzelecektir.
Düzeldi. Çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı