Windows 10 mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

bilalkeremkara

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sürekli olarak mavi ekran hatası alıyordum. Format atıp, Windows 10 kurdum. Fakat sorunlar değişmedi, hatta arttılar. Beş dakikada bir hata veriyor. Insurgency ve birkaç oyun daha hata vermeden açılıp kapanıyor. Ne yapmalıyım?

Dump dosyaları Dump.zip

En başta dediğim gibi RAM sorun kaynaklarından biriydi zaten. Çakma İntel anakart da olduğu için düzgün kontrol edemiyor.
O sistemi elden çıkarmanız lazım bana göre yoksa daha çok sorun çıkacak başınıza.

En başta dediğim gibi RAM sorun kaynaklarından biriydi zaten. Çakma İntel anakart da olduğu için düzgün kontrol edemiyor.
O sistemi elden çıkarmanız lazım bana göre yoksa daha çok sorun çıkacak başınıza.
Şimdi mavi ekran olmuyor, format atıp temiz kurulum yaptım. Bu sefer ram 4GB kullanılabilir miktar gözüküyor ve düzeltemedim.

Şimdi mavi ekran olmuyor, format atıp temiz kurulum yaptım. Bu sefer ram 4GB kullanılabilir miktar gözüküyor ve düzeltemedim.
RAM sorunu şöyle olabilir.
1. Anakart çakma, ya da bozuk yukarıda belirtilen gibi.
2. RAM'lerde sorun olabilir.
3. BIOS update yapabilirsiniz. Ama önermem, hele anakartta sorun varsa.
4. Msconfig ayarlarından kısıtlama olabilir.

RAM sorunu şöyle olabilir.
1. Anakart çakma, ya da bozuk yukarıda belirtilen gibi.
2. RAM'lerde sorun olabilir.
3. BIOS update yapabilirsiniz. Ama önermem, hele anakartta sorun varsa.
4. Msconfig ayarlarından kısıtlama olabilir.
Derken yine mavi ekran verdi. Dump dosyasını yükleyeceğim.

Bu bilgisayarı elden nasıl çıkartırım bilmiyorum?

Sahibinden, Letgo gibi 2. el saatış yerlerinde ilan verebilirsin.

Yükle. Eğer yine aynı hata kodu ve dump çıktısı alınıyorsa donanımsal sorun olağan.
Dump dosyası: dump.zip
2.Dump dosyası: Minidump.zip
Sahibinden, Letgo gibi 2. el saatış yerlerinde ilan verebilirsin.

Yükle. Eğer yine aynı hata kodu ve dump çıktısı alınıyorsa donanımsal sorun olağan.
Dump dosyaları aynı mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı