Windows 10 Mavi Ekran - Kernel security check failure

SELQ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, az önce Photoshop ile bir işlem yaparken mavi ekran hatası aldım. Kernel security check failure olarak, minidump dosyasını yükledim aşagıda link mevcut.

Nvidia 361.12 yüklü iken herhangi bir problem yoktu. Şu an 361.43 en güncel sürüm yüklüdür. (GTX860M)
Bilgisayarım açıldıgında 10 dakikaya yakın disk kullanımı %100 olarak kalıyor sonra işlem yapmadıkça yükselmiyor.

Desktop.rar

ZZCd5Gb.png

Bence o şekilde güncelleme yapmayın genelde uygun olmayan güncellemeler kurulabiliyor. Önce aşağıdaki bağlantıyi inceleyerek mutlaka memtest ile bellekleri test et (uzun süre). Ben döküm dosyalarını ayrıntılı inceliyorum, biraz sürebilir.

Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı

Tekrar merhaba, döküm dosyasını ayrıntılı inceledim spesifik bir hata göstermiyor dolayısıyla pek çok şeyden kaynaklanabilir (sürücü, bellek, virüs vb.). Fakat daha önemli bir şey var, sistem bileşenleriyle ilgisi olmayan o kadar çok şey yüklenmiş ki (sürücüler) belki sonradan kaldırılmış, adeta çöplük haline gelmiş. Yani bu şekilde işin içinden çıkmak tamamen tesadüf olur. Mesela bilgisayarınızın özelliklerinde Realtek kablosuz var ve sürücüler yüklenmiş fakat arka planda Intel wireless var, Intel management engine üç farklı versiyon artıkları var!!! Böyle uzuyor liste hepsini yazmayayım. Sana tavsiyem temiz bir kurulum yap sürücü bulma yazılımı kullanma aşağıdaki adreste bulunan sürücüleri kur. Sorun olmuyorsa sound blaster cinema v2 kur. Yapabileceğim maalesef bu, yoksa çok çok zaman alır. Sonrasında mavi ekran alırsan tekrar yardımcı olmaya çalışayım böylece tespitimiz daha kolay olur.

Monster Sürücüler (A5 V2.x)

merhaba, intel wireless konusun bende farkındayım ancak sizinde attıgınız linkte ki tüm driverleri kurdum haliyle içinde intel wireless sürücüsüde var yani hangisi doğru hangisi yanlış bunu bilemiyorum. windows kurulumu yaptıktan sonra aygıt yöneticisinde 5-6 adet bilinmeyen aygıt oluyor sadece onları mı kursam ? yoksa yine eskisi gibi tüm mevcut driverları hangisi sağlıklı olur. bunun için firma ile iletişime geçmeye çalışacagım.

ek olarak photoshopu grafik işlemci olarak nvidia ile çalıştırdım biraz zor olarak kendine geldi mavi ekran hatası vermedi şuana kadar.
Tavsiyelerinize, uyup üstteki ram testi yaptıktan sonra, temiz kurulum yapıp mavi ekran almam halinde iletecegim teşekkürler.

Biraz önce sadece Photoshop'da mı hata alıyor diye sormam o yüzdendi. Döküm dosyaları doğrudan Photoshop'u veya grafik hızlandırıcısını göstermiyor belki Intel grafik sürücü versiyonundan da kaynaklanabilir. Photoshop'da performans bölümünden grafik kartı ayarlarını kontrol edebilirsin. Fakat sıkıntı olmayacaksa temiz kurulum yapın sürücü bulma yazılımı kullanmayın, ben sürücüler konusunda yardımcı olurum.

Biraz önce sadece Photoshop'da mı hata alıyor diye sormam o yüzdendi. Döküm dosyaları doğrudan Photoshop'u veya grafik hızlandırıcısını göstermiyor belki Intel grafik sürücü versiyonundan da kaynaklanabilir. Photoshop'da performans bölümünden grafik kartı ayarlarını kontrol edebilirsin. Fakat sıkıntı olmayacaksa temiz kurulum yapın sürücü bulma yazılımı kullanmayın, ben sürücüler konusunda yardımcı olurum.
Tekrar merhabalar, anca musait oldum, birazdan format atmacagım driver konusunda yardım etceginizi söylemiştiniz müsaitseniz yardım edebilirmisiniz nasıl yüklemeliyim ? windows update kısmından güncelleyerek mi yada başka şekilde mi.

Tekrar merhaba, sürücü bulma yazılımı kullanmayın. Windows'un tüm güncelleştirmelerini yapıp AIDA64 raporu paylaşın. Ben inceleyip gerekli bilgileri veririm.

AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Merhaba, format atma işlemini gerçekleştirdim manuel olarak hiç bir driver kurma işlemi yapmadım sadece updateden kuruldu çoğu,

rapor : Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
not olarak: geforce 860m driveri updateden yüklendi ve eski sürüm olarak şuan yenisi mevcut bunu nasıl yüklememi tavsiye edersiniz.
2. olarak ağ da bilinmeyen aygıt = killer network Killer Lan sürücüsüdür.

yardımcı olma açısından ABRAA5V2X Sürücü Sayfası

Şu an için sürücü güncellemesi veya acil ihtiyaç dışı bir yazılım kurma, birazdan bilgi veririm.

Ek: Gayet güzel, bir sorun görünmüyor. Aşağıdaki sürücüleri kurman gerekiyor. nVidia sürücüsünü mutlaka temiz kurulum seçeneği işaretli olarak kur. Killer e2200 kurulumundan sonra yüksek bellek kullanımı oluşursa (bu sürümde de hala halletmemişlerse) killer network manager'i kaldır sadece sürücü kalsın. RTS 5227'yi MEGA'ya yükledim oradan indirebilir ve kurabilirsin. Başka sürücü güncellemesine gerek yok, ileride sadece yeni nVidia güncelleştirmelerini yaparsın.

nVidia v361.60: http://international.download.nvidi...1.60-geforce-win10-64bit-international.hf.exe

Killer e2200: https://rivetnetworks-public.sharep.../KillerSuite_1.1.57.1679_Win7_Win81_Win10.exe

RTS5227: MEGA

Dediğiniz şekilde yüklemeleri yaptım, ancak aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt hala mevcut. AIDA64 raporunu tekrar güncelleyip aşağı koydum. NVIDIA 361.75 güncellemesi gelmiş temiz kurulum yaptım.
Rahatsızlık veriyorum ama son sorum olarak, format attıktan sonra güncellemeleri yaptıktan sonra PC açıldıgında disk kullanımı %100 oluyor biraz kendine gelmesi yüklü olan programlara baglı 20 30 sn gecikme yaşanıyor. Alttaki bellek kullanımı ise AIDA64 raporu alırken PC aşırı derecede kastı kitlenip düzeldi raporu verdi bu neden kaynaklanabilir teşekkürler.

Adsız.png

12.png

Aygıt yöneticisinde görünen bilinmeyen aygıtın donanım kimliğinde en uzun bölümü kopyalayıp buraya yapıştırın inceleyeyim. Win10 ilk kurulduğunda arka planda gerçekleştirilen bazı işlemler diski kullanabilir bir süre sonra düzelecektir. Görev yöneticisi ekran görüntüsünde gördğüm değerler gayet iyi bir sorun yok.

Aygıt yöneticisinde görünen bilinmeyen aygıtın donanım kimliğinde en uzun bölümü kopyalayıp buraya yapıştırın inceleyeyim. Win10 ilk kurulduğunda arka planda gerçekleştirilen bazı işlemler diski kullanabilir bir süre sonra düzelecektir. Görev yöneticisi ekran görüntüsünde gördğüm değerler gayet iyi bir sorun yok.

PCI\VEN_10EC&DEV_5227&SUBSYS_10E61462&REV_01

ek: dalgınlıgıma gelmiş raporu yüklemeyi unutmuşum : Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı