Windows 10 Mavi Ekran - Kernel security check failure

SELQ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, az önce Photoshop ile bir işlem yaparken mavi ekran hatası aldım. Kernel security check failure olarak, minidump dosyasını yükledim aşagıda link mevcut.

Nvidia 361.12 yüklü iken herhangi bir problem yoktu. Şu an 361.43 en güncel sürüm yüklüdür. (GTX860M)
Bilgisayarım açıldıgında 10 dakikaya yakın disk kullanımı %100 olarak kalıyor sonra işlem yapmadıkça yükselmiyor.

Desktop.rar

ZZCd5Gb.png

@cRea80 hocam RAM'ler 1600MHz sistemde hiçbir değişiklik yapmadım BIOS'tan default ayarlarda sadece HDD AHCI modunda başka bir şey yapmadım. 1 kere OC denemesinde bulundum sistem açılmadı geri eski haline getirdim. Mavi ekran sadece Windows 10'un son çıkan 10586 sürümünde oluyor. Windows Update kapanmadığı içinde Windows 8.1 kullanıyorum şu an. Bugün işte boş HDD ile bir daha deneyim belki çözerim dedim olmadı. Salı günü A6 6400 işlemci yerine X4 860k işlemci takacağım. Takmışken de Windows 10 kullanayım diye ümit ediyordum. Şüphelendiğim bir şey var. RAM ucuz olsun diye Hi-Level marka almıştım. Memtest86+ programında 1 gün açık kaldı sorun bulamadı ama ben yine de uyumsuz diye düşünüyorum. Elimde başka RAM olmadığı için deneyemiyorum. Anakartta BIOS'u son sürüm yapınca bazen açılmıyordu. Garantiye verdim. Sonra garantiden geldi ben yine BIOS'u güncelledim. Yine bazen açılmıyordu. Sonra bayağı uğraştım çözdüm sorunu. Anakartta 2 BIOS var. Ana BIOS yeni sürüm yedek BIOS eski olunca hataya dönüşüyormuş. Yedek BIOS'u da son sürüme güncelledim sorun kalktı. BIOS sorununun videosu da var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha önce gönderdiğin döküm dosyalarını inceledim; sürücü ve bellek sorunu görünüyor. Win10 temiz kurulum yaparken anladığım kadarıyla internet bağlantısı var ve sürücüler indirilip kuruluyor. İnternet bağlantısı olmadan kurulum deneyip yine internet bağlantısı olmadan önceden indirilen yongaseti sürücüleri kurulabilir. Win8.1'de hiç hata almadığını ve sadece 10586 (1511) sürümünde hata aldığını varsayarsak, Windows'un kurduğu hatalı bir sürücü buna yol açıyor olabilir. Salı günü mutlaka işlemci almaya karar verdiysen, işlemci aldıktan sonra kurulumuna bakalım. Belleğin garantisi varsa ve bahsedeceğim şeyi satın aldığın yer kabul eder, senin de bütçen el verirse. Hi-Level'i verip 8gb tek modül almayı düşünebilirsin (mevcut belleğin uyum sorunu çıkarttığını söyleyebilirsin). Gigabyte'ın anakartın için onayladığı bellek listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsin.

http://download.gigabyte.ru/memory/mb_memory_ga-f2a68hm-ds2.pdf

Hocam internete Wifi bağlantısı ile giriyorum kurulumda internet yok hatta USB bağlantılarını söktüm(usb wifi adaptörüm var) yine mavi ekran verdi. Daha önce denememde Windows 10 kurulmuştu fakat bu seferde durduk yere aynı mavi ekranı veriyordu. Sürücüleri güncelleyipte denemiştim. Değişen bir şey yoktu. Bilgisayarı topladığımda Windows 8.1 kurdum. Sonra Windows 10 çıktı temiz kurulum yaptım. Aradan zaman geçti 10586 güncellemesi geldi ve bilgisayardan soğdum resmen. Anakartı seçerken MSI ve GİGABYTE arasında kaldım. Gigabyte pahalı dedim daha iyidir dedim pişman oldum. İşlemciyi de bugün aldım salı günü elimde olur. Hocam salı günü ben deneyim yine hata verirse bilgisayar tamiri yapan arkadaşım var. Ondan ödünç ram almaya çalışırım. Sizi yordum kusura bakmayın. Salı günü cevap yazarım yine.

Estağfurullah. Salı günü temiz kurulum yapmadan önce bilgisayarın elektrik bağlantısını kesin CMOS pilini (anakart) çıkartın yaklaşık 30sn sonra açma tuşunu 5sn kadar basılı tutun. Pili yerine takın, elektrik bağlantısını takın bilgisayarı açıp BIOS tarih ve saat ayarlarını yaptıktan sonra kuruluma geçin. Sonrasına bakalım.

@cRea80 hocam merhaba kargo bugün geldi. Salı gelir sanıyordum herneyse. İşlemci x4 860k yanına Zalman' ın cnps90 soğutucusunu taktım. Sonra Windows 10 son sürümü kurmaya başladım kurulumda mavi ekran falan vermedi. Şuan mavi ekran falan yok normalde 10 dk içinde vermesi lazımdı fakat vermedi. Şimdi benim anlamadığım eski işlemci mi bozuk ? A6 6400k çok şaşırtıcı.

İşlemcide sorun olma ihtimali zayıf, APU olmasından kaynaklı sürücü sorunu olabilir. İşlemci hayırlı olsun, temiz bir sistem kurmuşken sürücü bulma yazılımı kullanmadan anakartın ve donanım üreticilerinin sitesinden güncel sürücüleri kur, ileride sorun yaşamazsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı