Çözüldü Windows 10 Mavi ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

7ulty

Centipat
Yer
İstanbul
Vatan Bilgisayar'dan yeni bir sistem topladım. Sistemi toplayalı 1 ay kadar oldu. İlk aldığım günden beri mavi ekran hatası alıyordum. RAM testi yaptırdım ve RAM arızalı çıktı. Değişim için yolladım. Tekrar geldiğinde 2-3 gün sonra yine mavi ekran hatası almaya başladım. Tekrardan RAM testi yaptırdım ve RAM arızalı çıkmadı. Windows arızalıdır diye format attım başka Windows kurdum. 2-3 gün hata almadı ama tekrardan mavi ekran aldım. Yaptığım teste göre RAM arızalı değil. Testi Memtest ile yaptım. Ama sorunum devam ediyor. Valorant oynarken günde 1-2 defa oyundan atıyor. Şu an yeni kurduğum Windows başka bilgisayarda kurulu orada arıza yok. Nedenini anlayamadım. Memtest'e göre RAM arızalı değil Windows'u formatladım. Peki sizce sorun nedir, nasıl bulabilirim?
Bugün aldığım mavi ekran hatasında ne yazdığı okunmuyordu ekranın büyük bölümü siyahtı sadece orta taraf maviydi ve kelimeler iç içe geçmişti hata kodunu okuyamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Artı -2 Eksi
Windows orijinal mi?
ekran kartı yüzünden mavi ekran hatası yaşıyor olabilisiniz. ekran kartınız çok ısınıyorsa, fanı yavaş dönüyorsa, ekran kartı üzerindeki kondansatörlerde herhangi bir şişlik veya patlama varsa bunlar mavi ekran yapıyor olabilir bir bakın derim.

Windows orijinal mi?
ekran kartı yüzünden mavi ekran hatası yaşıyor olabilisiniz. ekran kartınız çok ısınıyorsa, fanı yavaş dönüyorsa, ekran kartı üzerindeki kondansatörlerde herhangi bir şişlik veya patlama varsa bunlar mavi ekran yapıyor olabilir bir bakın derim.

Windows orijinal değil ama aynı Windows'u başka bilgisayarda kurduk sorun çıkarmadı bu zamana kadar. Ekran kartı üzerinde şişlik veya başka bir şey yok fanlar sıkıntısız fazla ısınmıyor test yaptırdım bu arada ekran akrtı Sapphire Radeon RX 590 nitro+
012821-13109-01.dmp Bu olması gerekli tek dosya vardı.

Son düzenleme:
Çözüm
Ekran kartı kaynaklı sorun oluşmuş. O markada ekran kartları sorunlara daha yatkın genelde.
Vanguard, ASUS yazılımlarını kaldır. Defender kapat veya farklı av kur.

BIOS güncel değil güncelleyin. BIOS default ya.

Akşam deneyip size yazacağım. Ekran kartının bozuk olma ihtimalı var mı?
Ekran kartı kaynaklı sorun oluşmuş. O markada ekran kartları sorunlara daha yatkın genelde.

BIOS güncel değil güncelleyin. BIOS default yap.

Bir de ben bu attığım dosyayı açamıyorum. Yazılar okunmuyor nasıl bakabilirim yardımcı olabilir misin?

İçindeki ".CAP" uzantılı dosyayı bir USB belleğe atacaksın ve ismini "UPDATE.CAP" yapacaksın. Sonra Ez Flash kısmından seçeceksin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de ben bu attığım dosyayı açamıyorum. Yazılar okunmuyor nasıl bakabilirim yardımcı olabilir misin?
Dosyayı siz okuyamazsınız. Yazılım bilginiz olduğunda bakabilirsiniz.

Dosyayı siz okuyamazsınız. Yazılım bilginiz olduğunda bakabilirsiniz.
Ben yanlış anlamışım sanırım. :( BIOS güncelleme dosyasını açmaya çalıştı sandım. :ROFL:

Recep Baltaş'ın Technopat kanalında yaptığı rehberler var. Şu iki konu da yardımcı olabilir fakat öğrenmek için bol bol pratik lazım.

Artı -1 Eksi

BIOS güncel değil güncelleyin. BIOS default yap.

Ekran kartımın bozuk olma ihtimali var mı driver şu an güncel diyor ama driver yanlış olabilir mi bir tek ekran kartı mı 2.el aldım. Driverini bir türlü bulamıyorum bu ekran kartının aynı adında bir tane daha var mavi renk olarak benim ki siyah internette ekran kartımın adını yazıyorum hem mavi olan hem bu çıkıyor. Diğer ekran kartı driverini kurmuş olabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı