Windows 10 Mavi Ekran win32kfull.sys - cdd.dll - ntoskrnl.dll Hataları

Samet-TR

Centipat
Herkese merhaba, daha önce birçok mavi ekran hatasına çözüm bulunmuş ancak benim sorunum başlıkta da belirttiğim hata kodları ile devam ediyor.

Bir gün durduk yere 3 senedir çalışan PC mavi ekran verdi ve win32kfull.sys dedi.
"Page fault in nonpaged area" da yazıyor tabii. Götürmediğim bilgisayarcı kalmadı, RAM denedik olmadı, sıfır anakart denedik olmadı, PSU denedik olmadı, sıfır SSD denedik içine format artık olmadı, ekran kartını çıkardık on board çalıştırdık olmadı, BIOS güncelledik olmadı, bütün USB'leri çekerek çalıştırdık olmadı. Sorun format atar atmaz, harddisk bomboşken bile restart yapıp mavi ekran veriyor. Ayrıca farklı format CD'leri ile de format artık sorun devam etti. Daha önce elimde olan Win 7 32 Bit ile format attım stabil çalıştı sistem. Ama 64 Bit'te sorun var. RAM'den şüphelendik, başka bilgisayarda sorunsuz çalışan 4-5 ayrı RAM denedik yine sorun devam etti.

En sonunda işlemcinin BIOS ayarlarından Turbo Boost özelliği kapattık sorun çözüldü gibi oldu. Ama saatler sonra tekrar mavi ekran verdi.

1 kere mavi ekran veriyor restart yapıyor, sistem 2-3 saat hatta bazen 7-8 saat çalışıyor. Ertesi gün yine aynı sorun oluyor.

Şu an PC'de
Sıfır MSI H110M PRO-vh anakart,
NVIDIA GTX 950 ekran kartı
Kingston 2133 MHz DDR4 RAM 8 GB
Intel i7 6700K 6. Nesil işlemci var.

Bu arada Chrome, Windows Edge ve diğer tüm tarayıcılarda ara ara bağlantı sıfırlanıyor ve sekmeleri yüklerken sayfa yükleme hatası veriyor.

Windows Defender'dan ve Windows güncellemelerinden şüphelendik ama ne yapacağımızı bilemez olduk.

Daha önce başına gelen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son olarak, sistemi scannow da ettik, RAM test de yaptık, SSD'de test ettik hepsi temiz çıktı.

Bu mesajınızı görerek konunuza geldim.
Merhabalar, uzun süredir tıpa tıp aynı sorunu yaşıyorum. Ve dediğiniz gibi BIOS'tan Turbo Boost kapatınca stabil çalışıyor ama belli süre sonra yine mavi ekran veriyor. Ve Chrome, Firefox, Edge gibi tüm tarayıcılarda sekmeler çöküyor. Nasıl çözdünüz acaba?
Dosyaları paylaşın, ayrıca bellek testlerini hangi program ile yaptınız?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı