Windows 10 Memory Management Hatası

Enorth

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yaklaşık 2 hafta önce Windows 8.1'de bu hatayı almıştım. Birden tarayıcıda gezinirken crash veriyor, birkaç saniye sonra da mavi ekran hatası alıyordum. Şimdi Windows 10'a geçtim, yine aynı hatayla karşılaştım.
İlginç olan kısım ise şu: Bu hatayı aldığım zaman, RAM'lerden herhangi birini çıkartıp bilgisayarı tek RAM ile açıyorum, 1-2 dk sonra kapatıp diğer RAM'i de takıyorum. 4-5 gün hiçbir sorun çıkmıyor, daha sonra tekrarlıyor.
3-4 defadır bu anlattığım yöntem ile kısa süreli çözmeye çalışıyorum bu hatayı. Minidump dosyasını paylaşıyorum.
Meet Google Drive – One place for all your files
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin sorununuzun benzeri benim 2006 Model M2N-SLI Deluxe anakartlı sistemimde başıma gelmişti. Bende bazen kilitlenme, bazen hiç açılmama şeklinde devam ediyordu. Hatta aynen dediğiniz gibi RAM'in birini çıkartıp sonra takıyordum ve bazen 1 ay sorunsuz çalışıyordu.

Öncelikle RAM'lerinizi 'Memtest86+' ile teste tabi tutmanızı tavsiye ederim. Eğerki RAM'ler sorunsuz çıkıyorsa büyük ihtimal sıkıntı anakarttandır. Ben bir süre öyle idare edip bilgisayarımı komple değiştirmiştim.

Recep Baltaş'ın Memtest86+ videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin sorununuzun benzeri benim 2006 Model M2N-SLI Deluxe anakartlı sistemimde başıma gelmişti. Bende bazen kilitlenme, bazen hiç açılmama şeklinde devam ediyordu. Hatta aynen dediğiniz gibi RAM'in birini çıkartıp sonra takıyordum ve bazen 1 ay sorunsuz çalışıyordu.

Öncelikle RAM'lerinizi 'Memtest86+' ile teste tabi tutmanızı tavsiye ederim. Eğerki RAM'ler sorunsuz çıkıyorsa büyük ihtimal sıkıntı anakarttandır. Ben bir süre öyle idare edip bilgisayarımı komple değiştirmiştim.

Recep Baltaş'ın Memtest86+ videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mesajınız için teşekkür ederim. Memtest86+ ile 2 RAM'i ayrı ayrı test ettim fakat hiçbir sorun çıkmadı.
Bugün yine yarım saat aralıklarla ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY ve MEMORY_MANAGEMENT mavi ekranlarını aldım. Onların minidump dosyaları da burada: Meet Google Drive – One place for all your files
Teşekkür ederim.

Öncelikle merhaba bu bilgisayar işlerinden pek anlama ama 3 ay öncesinde vatan bilgisayardan bir bilgisayar topladım ve 1 ay geçtikten sonra mavi ekran hataları almaya başladım ve sorunun hala nerden kaynaklandığını çözemedim bilgisayarımdaki uygulamalar düzgün çalışmıyor kendini kapatıyor sorun çıkıyor ve daha sonra memory_management hatasıyla karşı karşıya geliyorum lütfen destek olun hiç bir şey yapamıyorum yardımınız gerek :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı